Místo do Tesca možná budeme chodit nakupovat k Babišovi. Jeho fond prý chystá další velké nákupy

31.05.2015 15:50 | Zprávy
autor: jzd, čtk

Miliardář a ministr financí Andrej Babiš už zase spřádá plány k rozšíření svého, již tak velkého, impéria. Tentokrát má prý políčeno na prodejny Tesco.

Místo do Tesca možná budeme chodit nakupovat k Babišovi. Jeho fond prý chystá další velké nákupy
Foto: Tesco
Popisek: Tesco

Babiš by se prý mohl spojit se skupinou Mid Europa Partners (MEP), se kterou již spolupracuje přes investiční fond Hartenberg Holding, který má na starost správu jeho peněz. Babišovi by se koupí řetězce Tesco povedlo spojit potravinářský průmysl, který by díky jeho Agrofertu vedl od úplných zdrojů potravy až na pokladny.

Podle týdeníku Euro, který se zprávou přišel, měl Babiš zájem už o rakouský řetězec Spar, který ale nakonec prodal své prodejny v ČR nizozemské skupině Ahold za 5,2 miliardy korun na začátku loňského roku. Hodnota Teska na území Česka se podle odhadů pohybuje kolem pětapadesáti miliard korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Neměl snad pravdu?

Pane poslanče, můžete mi sdělit, v čem neměl pan Okamura ve svém projevu pravdu? To chceme stále zavírat oči před realitou? Michal Prášek

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzkaz? Nejenom. Analytik vysvětlil, proč Rusové stříleli Orešnikem

12:12 Vzkaz? Nejenom. Analytik vysvětlil, proč Rusové stříleli Orešnikem

Minulý týden vyvolal zvednutá obočí zásah střely Orešnik na Ukrajině. Tomu, co znamená, se věnuje an…