Místopředseda ODS doporučuje: Pokud se Vám žije lépe, než v roce 2006, volte nás

07.02.2013 21:48

Ministr životního prostředí a místopředseda ODS Tomáš Chalupa dává v rozhovoru pro server Aktálně.cz najevo, že občanské demokraty nespasí nějaký zázračný volební lídr. S tuto představou podle jeho názoru pracují pouze lidé, kteří mají potřebu stranu ovládat. Cesta k obnově důvěry vede ale jinudy.

Místopředseda ODS doporučuje: Pokud se Vám žije lépe, než v roce 2006, volte nás
Foto: Martin Kovář
Popisek: V Polygonhousu proběhla Výkonná rada ODS
reklama

"Scénáře tohoto typu se možná můžou rodit v hlavách některých, kteří mají pocit, že jsou schopni tu stranu ovládat. Ale situace, kdy jsme ve volbách dopadli, jak jsme dopadli, není o tom, že jsou tu tři čtyři, kteří se dohodnou: my to budeme ovládat. Buď si strana řekne, že máme nějakou představu, jak dál, a vydá se nějakou cestou, nebo nastoupí procesy, které jsou mnohem dál," zdůraznil Chalupa.

Neklid v ODS

Podle místopředsedy musí ODS představit jakousi vizi, co chce ještě prosadit ve vládě a co už např. nepřipustí. Pokud se občanským demokratům podaří odprezentovat výsledky vlády, pak to se stranou nemusí vypadat tak zle, jak naznačují někteří komentátoři. Chalupa v této souvislosti připomněl i slogan někdejšího amerického prezidenta Ronalda Reagana, který prohlásil  "Zvolte mě, pokud si myslíte, že se vám daří líp, než když jsem vstoupil do prvního období jako prezident". Ministr životního prostředí uznává, že situace je vzhledem k volebním výsledkům z posledních let, ale jakákoli panická řešení podle jeho názoru nemají význam.

Někteří členové ODS přitom naznačují, že oním spásným lídrem ve volební kampani by mohl být exministr spravedlnosti a dnešní místopředseda ODS Jiří Pospíšil, otázkou však je, zda by se na jeho jméně dokázala shodnout většina strany.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chtějí z nás mít stádo spotřebitelských ovcí. Žrát, chodit do práce a utrácet, soptil na akci SPD Okamura

10:58 Chtějí z nás mít stádo spotřebitelských ovcí. Žrát, chodit do práce a utrácet, soptil na akci SPD Okamura

REPORTÁŽ „Už to skřípe. Odchod Británie je začátkem konce. Evropská unie je nereformovatelná. Je pot…