Místopředseda SPD sdílel tuhle nahrávku upozorňující na kriminalitu imigrantů a džihádistů. Pak se stalo to, co ani on nečekal

13.05.2019 19:13

Policie chtěla trestně stíhat místopředsedu SPD a šéfa poslaneckého klubu Radima Fialu za video, na kterém je zobrazena kriminalita imigrantů a džihádistů. Podle ní šlo o šíření nenávisti. K věci se vyjádřil sám poslanec Fiala.

Místopředseda SPD sdílel tuhle nahrávku upozorňující na kriminalitu imigrantů a džihádistů. Pak se stalo to, co ani on nečekal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Gerolf Annemans s Radimem Fialou

„Tak tohle je opravdu děsivé video o imigrantech. Jde z toho vážně strach… nedívejte se, pokud nemáte odvahu podívat se do očí skutečnosti,“ napsal Fiala na Facebooku 15. února k videu týkajícímu se migrační krize, které zveřejnil na svém profilu.

Jsou na něm záběry násilných činů imigrantů i džihádistů. Video původně zveřejnila jedna z protiimigračních stránek už před třemi lety. Na to, že ho sdílí poslanec, upozornilo policii Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, se kterým byl spojován v počátcích i Jakub Janda a které bývá někdy podle Orwella označováno za „ministerstvo pravdy“.

Policie se podle Deníku N začala videem zabývat a následně vypracovala patnáctistránkový materiál. V něm konstatuje, že poslance podezřívá z podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. V dubnu se pak policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu obrátili na Státní zastupitelství pro Prahu 7, které ale po dvou týdnech oznámilo, že ve zveřejnění videa nevidí trestný čin.

Budou zavírat ty, kteří se chtějí bránit před islámským extremismem?

„Jde podle mne o jednoznačnou snahu kriminalizovat názory kritické k imigraci. Ministerstvo vnitra je již několik let ovládané sociálními demokraty, kteří podporují masovou imigraci a multikulturalismus, což mají i ve svém dlouhodobém programu. Pan ministr vnitra a předseda ČSSD Hamáček hovoří o tom, jak je islám pro lidstvo důležitý. Nemůže nám podle mě zapomenout, že na to upozorňujeme. Samozřejmě že důkazy nemám, ale osobně si myslím, že jde o zpolitizovanou kauzu a snahu zastrašovat a stíhat ideové odpůrce. Ukazuje se nám v praxi nová sluníčkářská neomarxistická totalita,“ řekl ParlamentnímListům.cz místopředseda SPD Radim Fiala.

Anketa

,,Stalin neosvobozoval, Stalin dobýval a dobývaná území držel. Na svobodu jsme čekali dalších 44 let," uvedl Mirek Topolánek. Souhlasíte?

hlasovalo: 11144 lidí
 „Něco podobného se již děje na Západě. Novinář byl v Německu stíhán za to, že upozornil na spolupráci nacistů s muslimy během druhé světové války. Tato spolupráce je prokazatelný fakt. Naše kolegyně Marine Le Penová je ve Francii stíhána za to, že upozornila na zvěrstva Islámského státu. Italského ministra vnitra a našeho spojence Mattea Salviniho chtěli zase stíhat za to, že se postavil proti masové imigraci do Itálie. Takže nás, kteří chceme bojovat proti islámskému extremismu, budou chtít kriminalizovat a zavírat! Je to totálně převrácené. Sluníčkáři chrání zločince a chtěli by zavírat slušné lidi, kteří se chtějí bránit! My se ale zastrašit nedáme! Nenecháme rozvrátit naši zemi stejně, jako se tomu stalo díky imigraci v západní Evropě! Každý ať posoudí, zda je na videu něco nepravdivého,“ dodal Fiala. 

Nenecháme se zastrašit

Podle Fialy je též zajímavé, že Deník N měl o celé věci tak dobré informace. „Je zajímavé, že sluníčkářský Deník N byl o policejním vyšetřování tak dobře informován. Podle mého názoru toto může indikovat, že mohlo jít o koordinovanou politickou akci. My odmítáme politizaci policie. Nesmí sloužit jako úderná pěst sluníčkářské ideologie a jako úderné oddíly ČSSD. O účelovosti svědčí, že vytáhli dva roky staré video,“ poznamenal Fiala.

Podle Fialy se hnutí SPD nenechá zastrašit a dále bude upozorňovat na hrozby a rizika islámu a masové imigrace. „Lidé jsou na ulicích západních měst vražděni a ženy znásilňovány. Jsou celé oblasti, které ovládají islámští imigranti. V Praze zkopali brutálně číšníka. Ve Znojmě imigrant českému občanovi prořízl hrdlo. Islám je nenávistná ideologie a EU podporuje masovou imigraci. K tomu my mlčet nebudeme! Nenecháme se zastrašit. Rozumíte?!“ řekl emotivně Fiala.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

22:44 Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

Zástupci stran a hnutí vystoupili v další předvolební debatě Speciál 360°: Hlas lidu vysílané na CNN…