Místopředseda Svobodných nadává: Babiš chce porazit Bulharsko, proto komplikuje daňový systém

08.11.2014 14:02

Ministr financí Andrej Babiš dělá, co může, aby to zařídil. Co vlastně? Co nejkomplikovanější daňový systém v Česku. Místopředseda Svobodných Tomáš Pajonk upozorňuje, že vláda zavádí třetí sazbu DPH, do toho chystá registrační pokladny s povinností být neustále on-line, a pokud si pamatujete na kolapsy registru vozidel, máme se prý na co těšit. Babišova snaha komplikovat věci tím ale nekončí, chce totiž zřejmě vyhrát v jednom zvláštním sportu.

Místopředseda Svobodných nadává: Babiš chce porazit Bulharsko, proto komplikuje daňový systém
Foto: Ivan Dostál
Popisek: Tomáš Pajonk
reklama

Českým hokejistům se v poslední době příliš nedaří, a protože je člověk soutěživý tvor, ministr financí Andrej Babiš (ANO) se stará o to, aby lidem bylo líp. Pokud se snad nudí, vymyslel pro ně novou hru - počítání daní. A aby to bylo co nejzajímavější, komplikuje celou proceduru, jak to jen jde.

Zavedl třetí sazbu DPH, chystá povinnost pro obchodníky, která zahrnuje nutnost neustálého on-line připojení, aby měl Babiš na ministerstvu přehled o každé koruně. A pokud si ještě pamatujete na pády registru aut, možná si v jednu chvíli nic nekoupíte, a to ani v té nejmenší prodejně. A aby toho nebylo málo, vláda navrhuje měsíční povinnost zasílat hlášení o DPH pro všechny plátce. Od roku 2016.

„Myslel jsem, že chceme, aby naši podnikatelé přemýšleli nad tím, co vyrábět a tvořit. Jak lidi zaměstnat. Na to ale prostě času budou mít méně. Půl dne v měsíci navíc stráví účetnictvím a jeho kontrolou. Ministerstvo chce vyhrát jinou soutěž. Z celé Evropy tráví české firmy druhé největší množství času řešením daní. A my se s druhým místem nespokojíme! Evropskou soutěž vyhrajeme a Bulharsko porazíme!“ prohlašuje ironicky Pajonk. V závěru ale upozorňuje, že málokdo bude takové vítězství slavit, on jistě ne.

  • Kompletní prohlášení Tomáše Pajonka ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil." Další dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku

4:44 „Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil." Další dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku

ParlamentníListy.cz přinesly v neděli několik ukázek týkající se knihy novináře Radka Kedroně. Popis…