Místopředseda TOP 09 se v Kyjevě omluvil Ukrajincům za Zemanova slova

4.12.2014 5:17 odp.

Nutnost omluvit se Ukrajincům za slova prezidenta Miloše Zemana pocítil místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek, který se v těchto dnech účastní Ekonomického fóra v ukrajinském hlavním městě Kyjev. Informovala o tom mluvčí TOP 09 Martina Týblová s tím, že akci pořádá Česká-Středoasijská smíšená obchodní komora spolu s TOP 09.

Místopředseda TOP 09 se v Kyjevě omluvil Ukrajincům za Zemanova slova
Foto: top09.cz
Popisek: Marek Ženíšek

Týblová upozornila, že TOP 09 a její politici patří k hlasitým podporovatelům Ukrajiny. „Předseda strany, bývalý ministr zahraničí a současný předseda zahraničního výboru Karel Schwarzenberg i europoslanec Jaromír Štětina osobně podpořili akce na Majdanu,“ připomněla.

Zemanovy výroky podle Ženíška poškozují ČR v očích celého Západu

Marek Ženíšek na fóru hostitele ujistil, že v České republice napříč politickým spektrem panuje shoda na tom, kdo je agresor na východě Ukrajiny a kdo porušuje mezinárodní právo. „Je mi proto nesmírně líto, že se musím omluvit za některé výroky pana prezidenta Zemana. Za výroky, které jsou v přímém rozporu s tím, jak se věci doopravdy mají a odehrávají a poškozují nás nejenom v očích Ukrajiny, ale celého západního světa,“ řekl Ženíšek mimo jiné ve svém proslovu na kyjevském fóru.

K věci se později vrátil na svém facebookovém profilu, kde napsal: „Měl jsem tu čest přednést úvodní slovo za českou delegaci, kde jsem považoval za důležité omluvit se Ukrajině za výroky našeho prezidenta. Za výroky, které jsou v rozporu s tím, jak se věci doopravdy mají.”

Z EU poputují na Ukrajinu miliardy eur

Týblová také upozornila, že v nedávných parlamentních volbách na Ukrajině uspěly proevropské strany, které získaly dokonce ústavní většinu.

Ve snaze prozápadní směřování Ukrajiny podpořit bude EU v následujícím období směřovat do této země nemalé finanční částky. „V letech 2014-2020 bude mít celková rozvojová pomoc EU Ukrajině hodnotu 1,5 mld. eur a se započtením finančních nástrojů pomoci evropských finančních institucí (EIB, EBRD) se bude jednat o částku 11 mld. eur,“ dodala Týblová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

18:20 „Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

Někdejší elitní policista Robert Šlachta, který se proslavil především policejním zásahem na Úřadu v…