„Operátoři někdy nastavovali smluvní podmínky takové, že výpovědní doba, než mohl zákazník přejít k jinému operátorovi, byla někdy poměrně dlouhá. Podle Asociace ochrany spotřebitelů to někdy bylo až 40 dnů. V návrhu zákona se nastavuje maximální možná lhůta, do kdy se musí celý přechod provést,“ upřesnil ředitel odboru elektronických komunikací ministerstva Luděk Schneider.
Mluvčí operátora T-Mobile Martina Kemrová dnes ČTK sdělila, že společnost návrh vítá a je připravena mu vyhovět. Další operátor, Vodafone, tak konkrétní nebyl. „S posledním textem představené novely se musíme nejprve seznámit,“ uvedla mluvčí firmy Markéta Kuklová.
Mládek uvedl, že ministerstvo předloží vládě návrh zákona do 15. února. Kromě úpravy ohledně převodu mobilního čísla podle něj materiál řeší mimo jiné také přechod na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Co se tak nejednou stalo, že jste se musel omluvit s bezpečnostního výboru?
Na kterém se shodou okolností měla projednávat bitcoinová kauza a měly na něm být zveřejněny posudky a notářský zápis, což se nemohlo stát, protože pro neúčast vládních senátorů se vůbec neuskutečnil? Jak vám pak máme věřit, že to opravdu bude řádně projednáno, když to není poprvé, co jsou třeba sen...
Další články z rubriky
21:17 Jak se množí liberálové?
KOMENTÁŘ KARLA ŠEBESTY Nebude se množit, to je jenom dobře. Podobné reakce se nacházejí u mnoha vide…
- 21:12 EU páchá sebevraždu. Otočíme kormidlo, slibuje Vondráček
- 19:25 Citlivé info o synovi Danuše Nerudové. Smí se to? Rozhořel se boj
- 18:52 Okradení občanů. Vydělají spekulanti a stát. Pikora vysvětlil emisní povolenky
- 18:38 Zbrojaři na prvním místě. Rodiny až na druhé koleji, kritizuje Konečná
- 17:46 Senioři v energetické bídě. Stydí se říct si o pomoc. Hrůzný stav v Česku