Mládek vede podnikatelskou misi do Japonska. Podepíše memorandum o spolupráci v jaderné energetice

09.11.2014 10:56

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) odletí dnes se zástupci téměř dvaceti tuzemských firem na podnikatelskou misi do Japonska. V rámci cesty podepíše Memorandum o spolupráci v oblasti jaderné energetiky s japonskou vládou a dohodu o spolupráci mezi agenturami na podporu exportu Jetro a CzechInvest. Podnikatelská mise potrvá do 13. listopadu.

Mládek vede podnikatelskou misi do Japonska. Podepíše memorandum o spolupráci v jaderné energetice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek
reklama

Ministra doprovází zástupci Hospodářské komory České republiky a 15 českých firem, převážně z vědecko-výzkumných odvětví. Delegace reprezentuje i farmaceutický, strojírenský či potravinářský průmysl. Firmy chtějí v Japonsku nalézt partnera pro zastupování na tamním trhu, partnera pro spolupráci na výzkumných projektech nebo pro výrobní spolupráci, uvedl vedoucí mise a viceprezident komory Bořivoj Minář.

Podle MPO je cílem cesty podpora hospodářské a investiční spolupráce. Japonsko je po Německu druhým nejaktivnějším zahraničním investorem v České republice. Působí tu okolo 230 japonských firem, které vytvořily více než 45.000 míst. Polovina z japonských firem v ČR investuje do zpracovatelského průmyslu.

Český vývoz do Japonska loni dosáhl 17,1 miliardy korun, dovoz činil 50,9 miliardy. Z Japonska se dováží hlavně stroje, přístroje pro tisk, auta či integrované obvody. ČR do země vycházejícího slunce exportuje součásti motorů, hračky a tříkolky či telefonní přístroje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…