Mladí politologové napadli ParlamentníListy.cz. Při argumentaci ovšem veřejně lhali

06.12.2018 17:35

Kdo má vystupovat na vysokých školách? Tato otázka trápí mnohé. Po skandálu s generálem Lorencem, který přednášel studentům na Fakultě sociálních věd UK, je zde další kontroverzní postava: Jiří Ovčáček. Ten přednášel pro změnu na Vysoké škole ekonomické. A studentská organizace už se bouří. Pozvání Jiřího Ovčáčka považuje za cílenou provokaci.

Mladí politologové napadli ParlamentníListy.cz. Při argumentaci ovšem veřejně lhali
Foto: Archiv
Popisek: Logo Parlamentních listů

Jiří Ovčáček hovořil na téma „fake news“. Kdo přilil olej do ohně, byl proděkan fakulty Ševčík, který o Ovčáčkovi prohlásil: „Pouze z toho, jak sleduji dlouhá léta situaci, vám musím říct, že to je asi nejvzdělanější tiskový mluvčí, kterého kdy jaký prezident měl.“

Jeho slova nezůstala bez odezvy. Proti pozvání mluvčího Ovčáčka se ohradil Klub mladých politologů z Fakulty mezinárodních vztahů. Na Facebooku vydal toto prohlášení:

„My, studenti z Vysoké školy ekonomické v Praze, se distancujeme od slov vyučujícího Miroslava Ševčíka. Nemyslíme si, že Jiří Ovčáček je dle slov pedagoga ‚nejvzdělanějším tiskovým mluvčím‘. Zároveň vidíme pozvání mluvčího Ovčáčka vyučovat na univerzitě na téma ‚fake news‘ spíše jako cílenou provokaci. Jiří Ovčáček se nechává zvát do jasně proruských a dezinformačních Parlamentních listů, jejichž činnost již dlouhodobě sleduje Ministerstvo vnitra ČR."

Proti těmto lživým slovům se ParlamentníListy.cz ohrazují třemi věcnými argumenty.

1. Ministerstvo vnitra v lednu 2018 potvrdilo jménem tiskové mluvčí, že žádné seznamy tzv. dezinformačních webů nevytváří, ani to není jejich úkolem. Posuzují konkrétní informace, nikoli weby.

2. V žádné výroční zprávě BIS nezveřejnila seznam takzvaných dezinformačních webů.

3. Pokud projdeme Twitter CTHH, odborného analytického, koncepčního a komunikačního pracoviště, zřízeného pod MV ČR, jehož činnost se zaměřuje na (zejména hybridní) hrozby bezpečnosti České republiky a který se má zaměřovat na dezinformace a uvádět je na pravou míru, za dobu jeho činnosti (stav k 5. 12. 2018) nebyly ParlamentníListy.cz v souvislosti s dezinformacemi zmíněny ani jednou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

18:52 Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

Syrské sirotky přijmout, a to ihned. A přestat se navzájem „kacéřovat“, tedy veřejně kárat za přístu…