Mladý Stropnický bojuje proti Babišovi. Filmem

21.08.2017 23:15

Šéf Zelených Matěj Stropnický pokračuje v tažení proti Andreji Babišovi (ANO). Ačkoli je jeho otec místopředsedou hnutí, Matěj Stropnický svůj kritický názor na druhého nejbohatšího Čecha nemění. Chystá se na něj vytasit jednu konkrétní zbraň. Film.

Mladý Stropnický bojuje proti Babišovi. Filmem
Foto: zeleni.cz
Popisek: Matěj Stropnický

Zelení  hodlají v předvolební kampani poukazovat na to, jaké zlo pro český venkov představuje Andrej Babiš, a to s pomocí filmu. Jmenuje se Selský rozum a je to dokument Zuzany Piussi a Víta Janečka, který byl uveden spolu s knihou Deníku Referendum Žlutý baron. Tvůrci se prý snaží ukázat, jak moc Babiš devastuje český venkov.

Server CSFD.cz prozrazuje, že se film rodil po tři roky. Tvůrci sbírali podklady, na jejichž základě se snažili ukázat třeba neblahý vliv evropských dotací, které Agrofert čerpá ve velkém. Sluší se připomenout, že Agrofert do jeho mamutí podoby dovedl právě Andrej Babiš, ale dnes mu holding nepatří. Spadá pod Babišův svěřenský fond, jak to požaduje zákon.

„Jdeme proti Babišovi – ale konkrétně. Budeme mít dva karavany, které budou křižovat republiku. Já se budu snažit navštívit všechna okresní města, zastávek bude něco přes devadesát. Je prostě potřeba s lidmi mluvit. Budeme mít besedy, promítat film, který se týká Babišovy politiky a jmenuje se Selský rozum. Chceme, aby lidé viděli, jakým způsobem podniká, a co je tudíž jeho bytostným zájmem v politice. On nechce zvyšovat platy, protože by to ohrozilo jeho podnikání, on nechce kontroly znečišťování ovzduší, protože by to ohrozilo jeho podnikání, on nechce kvalitní potraviny, protože on vyrábí nekvalitní potraviny. A ve velkém,“ varuje na sociální síti Facebook Stropnický.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Patnáct minut! Co to je, Fialo a Bartoši, proč to strhli? Šlachta ve varu kvůli Hradci

15:15 Patnáct minut! Co to je, Fialo a Bartoši, proč to strhli? Šlachta ve varu kvůli Hradci

Šlachtovu Přísahu trápí v Hradci Králové. Příznivci ODS, Pirátů a STAN prý strhávají jejich předvole…