Mladý Stropnický vyzval KSČM, aby se na sjezdu rozpustila

12. 5. 2016 12:13

KSČM by se měla o nadcházejícím víkendu, kdy proběhne její sjezd, rozpustit. Na sociální síti to napsal politik Strany zelených Matěj Stropnický.

Mladý Stropnický vyzval KSČM, aby se na sjezdu rozpustila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický
reklama

Anketa

Který kandidát na předsedu KSČM je nejlepší?

hlasovalo: 6545 lidí

Nejprve se ale svěřil s tím, že kdysi věnoval spoustu politické energie vymýtání antikomunismu, porevolučního strašáka z nejúčinnějších. „Když se kradlo, až praštělo: řeklo se, všechno lepší než návrat komunismu. Když jsme chtěli hájit pracovní práva nebo sociální dávky, když jsme odmítali privatizaci i veřejného osvětlení a přechodů přes ulici: řeklo se, pozor, komunista. Když jsme odmítali radarovou základnu: byli jsme hned za komouše, Rusáky a tak dál donekonečna,“ napsal Stropnický.

Podle jeho názoru ale komunisté všechen čas se sebou cokoli udělat propásli v roce 1968, dnes už je prý pozdě. „Čili: i kdyby se snad pokusili naoko cokoli změnit, dopadne to leda podle Di Lampedusovy strategie v knize Gepard: změnit vše tak, aby vše zároveň zůstalo při starém,“ domnívá se mladý politik.

Na závěr KSČM vyzval, aby o víkendu zvážila své rozpuštění. Měla by tak prý uvolnit politický prostor, který blokuje, silám, které lépe odpovídají potřebám doby a zájmům lidí.

Celý text příspěvku Matěje Stropnického na jeho facebookovém profilu:

tzv. komunisty z KSČM čeká o víkendu sjezd. Věnoval jsem kdysi spoustu politické energie vymýtání antikomunismu, porevolučního strašáka z nejúčinnějších. Když se kradlo, až praštělo: řeklo se, všechno lepší, než návrat komunismu. Když jsme chtěli hájit pracovní práva nebo sociální dávky, když jsme odmítali privatizaci i veřejného osvětlení a přechodů přes ulici: řeklo se, pozor, komunista. Když jsme odmítali radarovou základnu: byli jsme hned za komouše, Rusáky a tak dál donekonečna. Komunisté všechen čas se sebou cokoli udělat ale propásli - v roce 1968 Emotikona smile - a dnes už je pozdě. Čili: i kdyby se snad pokusili naoko cokoli změnit, dopadne to leda podle Di Lampedusovy strategie v knize Gepard: změnit vše tak, aby vše zároveň zůstalo při starém. Milá KSČM, ústřední výbore brzdy všího pokroku, nechceš o víkendu zvážit svobodné rozpuštění a uvolnit politický prostor, jež blokuješ, silám, které lépe odpovídají potřebám doby a zájmům lidí, jež si nikdy nedovedla opravdu hájit bez karabáče?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachtovo svlékání Nečase? Senátor Červíček má svůj názor. A protože celou věc zažil...

21:41 Šlachtovo svlékání Nečase? Senátor Červíček má svůj názor. A protože celou věc zažil...

Soud uznal bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) vinným z křivé výpovědi v kauze zneužití Vojenského …