Mladý muslim a nezletilá uprchlice. Německo řeší delikátní problém

03.06.2016 9:03 | Zprávy

Německo se čím dál častěji potýká v souvislosti s masivním přílivem uprchlíků s rozdílnými kulturními zvyklostmi ve vztahu mezi mužem a ženou. Zatímco německé právo netoleruje manželský svazek mezi dospělým a osobou mladší než patnáct let, pro muslimské migranty je něco takového běžné.

Mladý muslim a nezletilá uprchlice. Německo řeší delikátní problém
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Uprchlíci ze Sýrie v táboře Domiz. Snamdin Nurihasan a Henadi Shibli

Dnes jednadvacetiletý Amir a patnáctiletá Alia společně uprchli ze Sýrie do Německa přes Turecko a Řecko. Všechna nebezpečí překonávali společně a doufali, že už je nic a nikdo neoddělí od sebe. Když však dorazili loni v srpnu do Německa, úřady je ubytovaly odděleně. A to přesto, že se půl roku před tím v Sýrii vzali. Případem se již zabýval bavorský okresní soud v Aschaffenburgu a nyní jde celý případ k soudu vyšší instance v Karlsruhe. Jak uvádí deník Welt, soudy nevědí, jestli mají tyto sňatky posuzovat jako zneužívání mladistvých či raději posuzovat případ od případu.

I to je však vzhledem k německému právu problém, protože by tak vznikl jasný precedent. Problém Amira a Alie není rozhodně v současném Německu ojedinělým. Podle ministra spravedlnosti spolkové republiky Severní Porýní-Vestfálsko Thomase Kutschaty z SPD se jedná v důsledku migrační krize o mnoho případů. Mladý pár Amir a Alia je pro německý soudní systém tvrdým oříškem a prozatím se vše řešilo podle německého práva. Úřad pro mládež vychází ze skutečnosti, že Alia je ještě příliš mladá na to, aby mohla zvážit všechny důsledky manželství.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

manželství , muslimové , Německo , Sýrie , nezletilí

autor: pro

Jak se postavíte k výsledku voleb?

Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zcela otevřený Orbán: Vyhlídka na evropské zemětřesení

20:40 Zcela otevřený Orbán: Vyhlídka na evropské zemětřesení

Viktor Orbán v rozhovoru shrnul, z čeho pramení evropské problémy a proč Evropa míří k porážce. Sám …