Mlátička, špinavý obchod. Toto po volbě Ondráčka sepsala Miroslava Němcová

03.03.2018 10:33

Nad tím, kdo a proč zvolil šéfem komise pro kontrolu činností Generální inspekce bezpečnostních sborů Zdeňka Ondráčka (KSČM) se zamyslela na serveru Forum24.cz poslankyně Miroslava Němcová (ODS).

Mlátička, špinavý obchod. Toto po volbě Ondráčka sepsala Miroslava Němcová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová

Němcová den zvolení Ondráčka do čela komise považuje za ostudný den Poslanecké sněmovny. Rekapituluje, jak Ondráček, jemuž se také říká Mlátička, ihned po zvolení zopakoval, že si stojí za vším, co dělal v uniformě SNB před pádem komunistického režimu v naší zemi. „Když mlátil demonstranty, plnil prý pouze příkazy a sloužil své vlasti, jak nejlépe mohl a uměl,“ popisuje Němcová.

V současné době podle Němcové rovněž běží hra na hledání „programových průniků“ při sestavování vlády. „Ale pod jejím povrchem, pod tím, co vidí publikum, je skryta řada vrstev. Andrej Babiš byl v České republice vydán k trestnímu stíhání, na Slovensku rozhodl Ústavní soud o tom, že ve  svazcích StB byl registrován oprávněně. Miloš Zeman potvrdil, že ho pověří i při druhém pokusu o sestavení vlády, a zároveň mu dal luxusní, časově neohraničený prostor pro vládnutí v demisi,“ popisuje Němcová a dodává, že Babišovým snem je však menšinová vláda. 

  • Původní text ZDE.

„Potřebuje podporu alespoň jedné normální strany, aby spojenectví s komunisty a Okamurou tolik nebilo do očí. Má klíčového spojence, prezidenta republiky. Ten na sjezdu ČSSD přesvědčoval zdecimované přítelkyně a přátele, aby si řekli o pár náměstkovských pozic a Babiše podpořili,“ sděluje Němcová a uvádí, že nové vedení ČSSD asi vážně nechápe, že v den, kdy odhlasuje důvěru vládě ANO, bude ten poslední den, kdy je bude Andrej Babiš potřebovat, neboť v záloze má komunisty s Okamurovým hnutím SPD. 

„Volba Zdeňka Ondráčka je jasným důkazem této spolupráce. Ukazuje, jak daleko je již ruka v rukávě. Je to hodně špinavý obchod, kterým ANO platí komunistům za budoucí podporu. Výsledky volby lze dobře analyzovat, třebaže byla tajná. Na Zdeňka Ondráčka se logicky složily hlasy ANO, KSČM, SPD a pravděpodobně i poslanci ČSSD. Nezaznamenala jsem, že by se od jeho volby tato strana distancovala,“ uzavřela Němcová s tím, že volba je výsledkem námluv hnutí ANO s KSČM. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

20:48 Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

Optimismus a očekávání dobrých volebních výsledků – v takovém duchu se nesla atmosféra startu horké …