Francouzská národní finanční prokuratura vyšetřuje podezření z daňového úniku v souvislosti s vilami, které Andrej Babiš (ANO) koupil na jihu Francie. Bývalý premiér Andrej Babiš k tomu ve vysílání CNN Prima News řekl, že se jedná o účelovou kauzu, která má zastínit kauzu Dozimetr. Co na takové odůvodnění řekl Mikuláš Peksa (Piráti)?
„Neexistuje způsob, jak by jakýkoliv polistopadový kartel v České republice mohl kontrolovat francouzskou prokuraturu, ta je na vnitřním dění v České republice nezávislá a vyšetřuje zločiny páchané ve Francii. Pokud pan expremiér Babiš věří tomu, že ho vyšetřuje na politickou objednávku z České republiky, tak je při vší úctě velmi paranoidní,“ poznamenal Peksa.
„Osobně si myslím, že i to, co, předcházelo tomu vyšetřování, to znamená zveřejnění informací i v rámci balíku Pandora Papers, bylo do jisté míry selektivní. My jsme slyšeli v té úvodní informaci – když byly ty jednotlivé informace odhalovány – jsme slyšeli o stovkách různých politiků a významných podnikatelů, ale informace byly z různého důvodu přiblíženy pouze například u bývalého premiéra Andreje Babiše. A co se týče toho vyšetřování ve Francii, myslím si, že nejde o to vyšetřování jako takové, ale o načasování sdělení té informace a tady, pokud bylo to vyšetřování zahájeno již v únoru, tak nerozumím té prodlevě,“ zmínil Kovařík.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.



