Mně je po tom ho*no, řekl prý Schwarzenberg k minulosti slečny, se kterou se ukazuje. Pak se omluvil

19.12.2013 7:13

Až doposud předseda TOP 09 novinářům rázně vzkazoval, že do jeho soukromých záležitostí nikomu nic není. Teď se však o mladé Janě Vopěnkové promluvil rovnou v nejčtenějším bulváru. A rovnou mu vyčetl hanlivé označení, které pro jeho děvčátko redaktoři vymysleli.

Mně je po tom ho*no, řekl prý Schwarzenberg k minulosti slečny, se kterou se ukazuje. Pak se omluvil
Foto: hns
Popisek: Karel Schwarzenberg a Jana Vopěnková, fotokoláž

Anketa

Co říkáte na Schwarzenberga a slečnu Vopěnkovou?

hlasovalo: 7206 lidí

Knížeti se znelíbil výraz „ramlice“, který pro jeho přítelkyni začala razit módní expertka deníku, a všeobecně se ujal. „Knížecí ramlice“ se dostala dokonce i do titulků. Nyní pro vyjasnění pojmu deník Blesk objasnil, že „ramlice“ je zastaralý výraz pro samici králíka domácího. Kníže, rovněž proslulý kreativním užíváním archaické češtiny, je však znechucen.

„Oslovovat takhle nevybíravým způsobem mladou holku, kolik jí je, třiadvacet, pětadvacet? To považuju za moc,“ vyjádřil se předseda TOP 09. „Kdybyste se obouvali do mě, starého kozáka, tak nic neřeknu,“ ujistil dále bulvární deník. K tomu, zda se čtyřiadvacetiletou blondýnkou má vztah, se však nijak nevyjádřil.

Fotogalerie: - Schwarzenberg se plavil po Labi

Schwarzenberga v Litoměřicích srdečně uvítali
Schwarzenberg na palubě výletní lodi
Lidé měli zájem o autogramy
A také o společnou fotografii
Účastníků plavby bylo dost
Loď, na níž se lidé mohli potkal s předsedou TOP 0...

Prolomil tak dosavadní závoj tajemství, kterým svůj románek zahaloval. Předávání Českých slavíků, kde jeho přítelkyně „okouzlila“ svou róbou i vystupováním, proběhlo již před třemi týdny, a Schwarzenberg doposud stereotypně odpovídal, že do toho nikomu nic není. Své stanovisko inovoval podle Blesku pouze jednou, když se do telefonu na dotaz ohledně pestré minulosti Vopěnkové přiznal: „Víte, mě je po tom ho*no.“ Za vulgarismus se však prý vzápětí omluvil.

Jana Vopěnková se po svém oslňujícím vstupu do společnosti stala oblíbeným terčem bulváru, který již několik týdnů propírá její minulost, která se ctihodným aristokratem a předsedou strany hlásící se ke konzervativním hodnotám příliš neladí. Dívka z maloměsta měla být podle bulváru v minulosti značně „rozdávací“ a její hříchy mládí byly čile dokládány čtenářskými fotografiemi. Rovněž bylo připomenuto, že se dívka sama přátelům chlubila, že do ní Schwarzenberg během dvou měsíců vztahu investoval bezmála dvě stě tisíc korun.

Fotogalerie: - Druhé výročí Havlova úmrtí

Dne 18. prosince si připomínáme druhé výročí úmrtí...
Podobizna Václava Havla na pomníku sv. Václava
Srdce ze svíček na Václavském náměstí
Zapalování svíček za Václava Havla
Pamětní deska na 17. listopad zatím svíčkami moc n...
Havlův hrob na Vinohradském hřbitově ano

Schwarzenbergovi političtí oponenti nenašli pro jeho povyražení příliš pochopení. „Je podivné, že náš konzervativec a katolík Schwarzenberg naváže takový vztah poté, kdy v předvolební prezidentské kampani se dovolával vztahu ke své tělesně postižené manželce. Asi to byla jen faleš. Obávám se tedy, že Schwarzenberg je podvodník, který podvádí nejen manželku, ale i své voliče,“ uvedl senátor Jaroslav Doubrava.

Jana Černochová z ODS zase měla dojem, že celou bizarní kauzu si kníže, rád dávající najevo svou vitalitu, musel snad sám objednat. „Veřejnost i média panu Schwarzenbergovi odpouští úplně všechno, ale v tomto konkrétním případě to na mě dělá více dojem, že si to děvčátko sám u píáristů velmi rád objednal, aby se o něm prostě psalo,“ uvedla pro ParlamentníListy.cz.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Voda v plicích! Na vzduchu to přežije 120 hodin. Myjte si ruce! Britský lékař natočil výbušné video o viru z Číny

19:24 Voda v plicích! Na vzduchu to přežije 120 hodin. Myjte si ruce! Britský lékař natočil výbušné video o viru z Číny

Lékař John Campbell působící na univerzitě v britském Brightonu a rovněž amatérský youtuber se ve sv…