Mnichov 1938. Rajchl vytáhl na Fialu srovnání

22.12.2022 9:14 | Ze sítí

Předseda strany PRO Jindřich Rajchl se na svém facebookovém profilu rozhodl zhodnotit naše předsednictví Radě Evropské unie. Že nepůjde o optimistické čtení, se dalo předpokládat, přesto některé výrazy zaujaly a jiné překvapily. Není zde totiž nouze o slovní spojení jako klima-pomatenec Timmermans, poslední výstřel pětidemoliční vlády, či bruselské politbyro. Po Vánocích se prý strana PRO pustí do vlády naplno.

Mnichov 1938. Rajchl vytáhl na Fialu srovnání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda strany PRO Jindřich Rajchl

„Včera skončilo předsednictví České republiky v EU,“ začal svůj příspěvek strohou informací Jindřich Rajchl, ale hned potom to přišlo.

„Vrchní klima-pomatenec Frans Timmermans nám za něj vysekl velkou pochvalu,“ zmínil na úvod místopředsedu Evropské komise, který označil české předsednictví za úspěšné.

„Už to samo o sobě svědčí o tom, že jsme zpackali, co jsme mohli, a opět servilně splnili všechna přání a fantasmagorické touhy zelených marxistů z Bruselu,“ myslí si Rajchl, že Timmermansova pochvala obsahovala spíše než uspokojení z odvedené práce spokojenost s cíli, které dlouhodobě prosazuje EU a které jí Česká republika svým rozhodováním dopomohla splnit.

„Třešničkou na dortu byl Jurečkův upgrade programu Fit for 55, jenž bude znamenat zásadní zdražení potravin, topení i pohonných hmot v celé Evropě, přičemž nejvíce postihne jako obvykle české domácnosti,“ neodpustil si Rajchl ani poznámku nad „posledním velkým úspěchem“ našeho předsednictví, jak ho vláda Petra Fialy prezentovala.

V souvislosti s tím použil předseda PRO i vysloveně indiánskou tématiku s odkazem na legendárního apačského náčelníka Vinnetoua.

„Troufám si tvrdit, že tenhle ,poslední výstřel' naší pětidemoliční vlády, jejíž předseda ještě před volbami Green Deal sveřepě odmítal, lze směle přirovnat k mnichovskému podrazu,“ zabrousil současně i do nechvalně známé kapitoly české historie.

„S jediným rozdílem - zatímco v roce 1938 se rozhodovalo o okradení tehdejšího Československa bez nás, tentokrát proběhlo ožebračení naší země z naší vlastní iniciativy,“ našel rozdíl mezi Mnichovem 1938 a Bruselem 2022 Rajchl v tom, že do Mnichova zástupci naší republiky pozváni nebyli, nyní jsme celé akci dokonce předsedali.

„Pochvala jednoho z vrchních členů bruselského politbyra budiž trpkým koncem za další zcela promarněnou příležitostí vrátit splašené unijní ekoteroristy do ohrady alespoň částečné racionality,“ vrátil se Rajchl k Timmermansovi a našel obdobu Evropské komise v komunistickém politbyru.

„ODS tak zcela definitivně zradila svůj předvolební program a najela na staré dobré lidovecké heslo - neexistuje názor, který nemůžeme změnit,“ má jasno Rajchl a pokračuje s tím, že současnou vládou opovrhuje.

„Já za sebe touto vládou národní zkázy a mezinárodní ostudy, která naprosto rezignovala na alespoň zdánlivý pokus udělat něco pozitivního pro občany této země, naprosto opovrhuji.“

Závěrem svého příspěvku burcuje své příznivce a ostatní čtenáře a slibuje zvýšenou aktivitu v příštím roce.

„Je na čase tuto smutnou kapitolu našich moderních dějin ukončit. Po Vánocích se do nich pustíme naplno.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: MaATato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Slováci nemají rádi NATO, hrozila se Čaputová. Fico ji ztrestal

21:31 Slováci nemají rádi NATO, hrozila se Čaputová. Fico ji ztrestal

„Je potřeba vyměnit politiky, ne národ.“ Lídr slovenské opoziční strany Směr a někdejší premiér Robe…