Mnichov 1938. Rajchl vytáhl na Fialu srovnání

22.12.2022 9:14 | Ze sítí

Předseda strany PRO Jindřich Rajchl se na svém facebookovém profilu rozhodl zhodnotit naše předsednictví Radě Evropské unie. Že nepůjde o optimistické čtení, se dalo předpokládat, přesto některé výrazy zaujaly a jiné překvapily. Není zde totiž nouze o slovní spojení jako klima-pomatenec Timmermans, poslední výstřel pětidemoliční vlády, či bruselské politbyro. Po Vánocích se prý strana PRO pustí do vlády naplno.

Mnichov 1938. Rajchl vytáhl na Fialu srovnání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda strany PRO Jindřich Rajchl

„Včera skončilo předsednictví České republiky v EU,“ začal svůj příspěvek strohou informací Jindřich Rajchl, ale hned potom to přišlo.

„Vrchní klima-pomatenec Frans Timmermans nám za něj vysekl velkou pochvalu,“ zmínil na úvod místopředsedu Evropské komise, který označil české předsednictví za úspěšné.

„Už to samo o sobě svědčí o tom, že jsme zpackali, co jsme mohli, a opět servilně splnili všechna přání a fantasmagorické touhy zelených marxistů z Bruselu,“ myslí si Rajchl, že Timmermansova pochvala obsahovala spíše než uspokojení z odvedené práce spokojenost s cíli, které dlouhodobě prosazuje EU a které jí Česká republika svým rozhodováním dopomohla splnit.

„Třešničkou na dortu byl Jurečkův upgrade programu Fit for 55, jenž bude znamenat zásadní zdražení potravin, topení i pohonných hmot v celé Evropě, přičemž nejvíce postihne jako obvykle české domácnosti,“ neodpustil si Rajchl ani poznámku nad „posledním velkým úspěchem“ našeho předsednictví, jak ho vláda Petra Fialy prezentovala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: MaA

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Ochrana zvířat

Chlubíte se tím, co jste udělala jako poslankyně pro zvířata. Nemám nic proti tomu, že se chlubíte, ale je tak úplně čím? Podle mě by se měli prioritně vyřešit nízké tresty za týraní zvířat a také to, že celkově padají tresty za jejich týrání dost málo. Nebo podle vás je vše v pořádku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Za překlad Putina v ČR vězení? Žantovský žádá vysvětlení

10:01 Za překlad Putina v ČR vězení? Žantovský žádá vysvětlení

TÝDEN V MÉDIÍCH Ostré tresty kvůli šíření informací z ruských státních médií. V Česku by to mohlo zl…