Množí se jak králíci. Jsou jak Němci za války, napsal o muslimech policista a toto následovalo

08.06.2015 13:47

Policie v britském Manchesteru propustila důstojníka ze svého sboru za rasisticky laděný facebookový komentář na adresu muslimské komunity. O celé záležitosti informuje deník The Guardian.

Množí se jak králíci. Jsou jak Němci za války, napsal o muslimech policista a toto následovalo
Foto: Vít Hassan
Popisek: V Teplicích proti muslimům

Nejmenovaný policejní důstojník v průběhu veřejného slyšení podle britského deníku přiznal svoji chybu. Dle disciplinárního výboru porušil zásady rovnosti a rozmanitosti. Propuštěný důstojník na svém Facebooku reagoval na článek Daily Mail o počtu muslimských dětí žijících v Briminghamu. „Umožnili jsme jim, aby vytvářeli své uzavřené komunity, a oni nemají zájem se mísit s většinovou společností. Raději se zdržují společně a množí se jako králíci. Když se podíváte, jakým způsobem si počínají v těchto oblastech, tak se jejich chování příliš neliší od toho, co dělali za války Němci v Evropě. Ve Velké Británii máme ročně dva případy stětí hlavy, které mají na svědomí muslimové,“ napsal dle deníku Manchester Evening News.

celý text v angličtině máte ZDE

Výše zmíněný facebookový komentář byl později vymazán. Šéf disciplinárního výboru Ian Wiggett považuje celý případ za zcela jasný. „Komentář tohoto policisty byl ve svém jádru velmi útočný a nesl známky rasové nesnášenlivosti. Nicméně on sám není žádný rasista z přesvědčení,“ prohlásil Wiggett pro Manchester Evening News. Jeden z kolegů potrestaného policisty si stěžoval disciplinárnímu výboru, že se jeho komentářem cítil uražený. Ostatní jej ale naopak popisovali jako absolutního profesionála s nadšením pro svoji práci. Jeho obhájce Mark Alberry zmínil, že policista se v době vložení tohoto komentáře nacházel v hluboké depresi. „Sám ovšem uznává, že jeho poznámky byly necitlivé a nemístné.“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

20:17 Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

Česká televize a její rada se chová jako sekta nedotknutelných, která odmítá poslancům odpovědět na …