Mobil za volantem ovládat nesmíte, ale tablet ano. Šéf dopraváků se podělil s Moravcem i o další absurdity

22.03.2015 17:52 | Zprávy
autor: čtk, mp

Policie by přivítala, aby bylo za volantem kromě držení mobilního telefonu zákonem zakázáno také ovládání tabletů a monitorů. O úplné zakázání telefonování za volantem, tedy i pomocí takzvaných handsfree, policie kvůli obtížné vymahatelnosti neusiluje. V České televizi to řekl ředitel Služby dopravní policie Policie ČR Tomáš Lerch.

Mobil za volantem ovládat nesmíte, ale tablet ano. Šéf dopraváků se podělil s Moravcem i o další absurdity
Foto: Hans Štembera
Popisek: Doprava - ilustrační foto

Spousta řidičů si podle něj v současné době dělá z vozidla "kancelář". Za volant tak usedají s tím, že si během jízdy vyřídí e-maily nebo hovory. "A někdy ani nutně nemusí porušovat zákon," poznamenal Lerch.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Rozpočtové určení daní

Můžete udělat něco, aby Praha neměla na občana 4,5 krát víc než malá města a venkov Z NAŠICH DANÍ ? Zatímco Praha NEVÍ ROUPAMA co by postavila ( a mnohdy to jde dokonce ze státního rozpočtu ), tak na malých městech trvá roky, než je na drobnou OPRAVU třeba chodníku.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Opozice sbírá podpisy na odvolání Okamury. Nemají žádný pozitivní program, vzkazuje jim

18:45 Opozice sbírá podpisy na odvolání Okamury. Nemají žádný pozitivní program, vzkazuje jim

Zatímco ukrajinský vevyslanec Vasyl Zvaryč pobízí českou občanskou společnost, že od ní očekává hodn…