Moc se o tom nemluví: Ministerstvo řeklo hygienám, ať netrasují všechny

17.1.2022 6:24 odp.

Ministerstvo zdravotnictví řeklo hygienám, že už nemusejí trasovat všechny nakažené covidem-19, ale jen rizikové skupiny. O novince se však příliš nahlas nemluví, píše server iDNES.cz.

Moc se o tom nemluví: Ministerstvo řeklo hygienám, ať netrasují všechny
Foto: Repro Youtube
Popisek: Koronavirus SARS CoV-2

Mluvčí Ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob změny v trasování nakažených covidem-19 potvrdil. Podle něj bude přistoupeno k prioritizaci trasování osob starších 65 let. „A také osob ve věku 6 až 18 let,“ poznamenal Jakob a doplnil i osoby v sociálních službách.

Změna, o níž se příliš nemluví, přišla podle Jakoba na základě diskuse s expertními skupinami a následného projednání vlády. Vše se děje kvůli očekávanému velkému počtu nakažených v sílící vlně epidemie způsobené variantou omikron.

„Dochází k definování prioritních skupin, které budou v případě potvrzení onemocnění covid-19 přednostně řešeny a jejich epidemiologicky významné kontakty budou dohledávány prostřednictvím telefonického hovoru v navolávacím systému,“ dodal Jakob.

Šetření ostatních skupin by pak mělo probíhat pomocí sebetrasovacího formuláře. „K jeho vyplnění budou osoby po potvrzení onemocnění covid-19 vyzvány cestou SMS,“ dodal Jakob.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Vaše rady nad zlato

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už je osobní. Podívejte se, co stvořila TOP 09 za VIDEO proti Schillerové. Voliči otřeseni

20:43 To už je osobní. Podívejte se, co stvořila TOP 09 za VIDEO proti Schillerové. Voliči otřeseni

Nedělní Partie na CNN Prima NEWS byla bohatá na diskusi s ostrými názorovými střety, jejími hlavními…