Mohamed byl blázen a smáli se mu. Ale potom je smích přešel. Expert na islám rozebírá, proč bychom se jeho pokračovatelů měli bát i my

28.11.2016 20:27

Autor knihy The Muhammad Code Howard Bloom poskytl rozhovor americkému think-tanku Gatestone Institute. Líčí v něm své poznatky o životě proroka Mohameda a konstatuje, že i vzhledem k jeho násilné a kruté povaze může být islám jen stěží vnímán jako mírumilovné náboženství.

Mohamed byl blázen a smáli se mu. Ale potom je smích přešel. Expert na islám rozebírá, proč bychom se jeho pokračovatelů měli bát i my
Foto: Archiv
Popisek: Muslimský uprchlík, ilustrační foto

Bloom se zevrubně zabývá životem proroka Mohameda, který působil jako obchodník v pouštním městě Mekka. V pětadvaceti letech si vzal o patnáct let starší ženu a stal se z něj movitý člověk. Jeho život se změnil, když dosáhl devětatřiceti let věku a začal mít „vize“. „Někteří moderní badatelé se domnívají, že jeho vize mohly být důsledkem epileptických záchvatů. Tehdejší obyvatelé Mekky si o něm mysleli, že je blázen. Posmívali se mu a naprosto jej ignorovali.“

Podle zjištění Blooma se pokusili Mohammeda dokonce zavraždit. Poté raději uprchl do Mediny, kde jeho názorům bylo ochotno naslouchat mnohem více lidí. „V průběhu několika málo let se stal klíčovým mužem ve městě. Ale nestalo se tak rozhodně díky jeho mírumilovnosti. Své soupeře a kritiky nechal bezohledně zavraždit. O něco později vnikl společně se svým vojskem do židovského města Khaibar, kde zavraždil všech 900 obyvatel mužského pohlaví. Ženy a děti vzal do otroctví.“

Celý rozhovor v angličtině je ZDE.

Ačkoli mnozí muslimové mluví o islámu i proroku Mohamedovi jako o ztělesnění dobra a lásky, Bloom je jiného názoru. „Byl to krutý a také mstivý člověk. Když nashromáždil dostatečně velkou armádu svých následovníků, vydal se do Mekky, aby se místním obyvatelům pomstil za jejich posměšky a ponižování. Jelikož ale nechtěli dopadnout jako obyvatelé Khaibaru, vzdali se téměř bez boje a Mohamed je přinutil přijmout jeho učení.“

Bloom dává proroka Mohameda na roveň Napoleona I., Lenina, Mojžíše, Hitlera, Johanky z Arku či Mahátmy Gándího. „Jimi hlásané poselství se samozřejmě liší, ale jedno mají společné. Usilovali o seskupení co nejvíce příznivců, kteří měli následovat jejich učení/ideologii,“ konstatuje Bloom, který považuje za jednoho z přímých následovníků proroka Mohameda zakladatele al-Káidy a strůjce teroristického útoku na Světové obchodní centrum v roce 2001 Usámu bin Ládina.

Podle Blooma je zřejmé, že současní šiřitelé islámu nejsou šílenci, ale uvažují naopak velmi racionálně. „Jsou to idealisté a chtějí nás, aspoň z jejich pohledu, prostě a jednoduše zachránit. Muslimové tvrdí, že je islám mírumilovné náboženství. Ale přitom podle Koránu jsou jim ostatní lidé podřízeni a mohou žít jenom tehdy, pokud jim platí konkrétní daň,“ uvádí Bloom, který je autorem mnoha dalších knih a často vystupuje v pozici experta v amerických diskuzních pořadech.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Velcí kluci za Evropskou unií. Naštvaný Orbán už byl konkrétní

22:30 Velcí kluci za Evropskou unií. Naštvaný Orbán už byl konkrétní

Víte, že konferenci konzervativců Viktora Orbána nebo Nigela Farage zakázal v Bruselu komunální star…