Mohla by začít vyjednávání o koalici mezi ČSSD, ANO a KDU-ČSL

29.10.2013 6:21 | Zprávy

Dnes by mohla začít první vyjednávání o případné vládě mezi zástupci vítězné ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL. Zkomplikovat by je ale mohl vnitrostranický spor v sociální demokracii, který se rozhořel mezi předsedou Bohuslavem Sobotkou a prvním místopředsedou Michalem Haškem. Spor vyvrcholil poté, co předsednictvo ČSSD vyšachovalo v neděli Sobotku z vyjednávacího týmu a vyzvalo ho kvůli nízkému volebnímu výsledku k rezignaci.

Mohla by začít vyjednávání o koalici mezi ČSSD, ANO a KDU-ČSL
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Zástupci ANO a lidovci zřejmě budou chtít počkat, jak se bude situace v ČSSD vyvíjet. Předseda lidovců Pavel Bělobrádek už v pondělí řekl, že se před vyjednáváním bude chtít sejít se Sobotkou a Haškem. ANO chce o tom, s kým bude vyjednávat, rozhodnout až ve středu, kdy se sejdou jejich poslanci a vedení hnutí.

Sněmovní volby vyhrála ČSSD se ziskem 20,46 procent hlasů. Druhé ANO dostalo jen o 1,8 procenta méně. Společně s KDU-ČSL, která se ziskem 6,78 procent hlasů skončila sedmá, by strany mohly mít ve sněmovně 111 poslanců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

Leynová

Vzhledem k tomu, že Leynová byla demokraticky zvolena většinou, myslíte, že když by skončila, že by byl zvolen někdo jiný, kdo by šel proti ní? Co když bude zvolen ještě někdo horší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Menu bez masa. V Evropské komisi chtějí změnit, co si dáte k obědu

13:01 Menu bez masa. V Evropské komisi chtějí změnit, co si dáte k obědu

Budou muset Evropané změnit své stravovací návyky? Aktuálně revidovaná směrnice o průmyslových emisí…