Mohu příznivě ovlivnit Rathovo další chování, zaručil se Dryml

14. 8. 2012 16:42

Senátor Vladimír Dryml považuje poslance Davida Ratha za vinného. Měl by být tedy potrestán, ale neměl by zůstávat ve vazbě. Dryml se přidal ke zhruba třiceti lidem, kteří se u soudu zaručili za Ratha a požadují zrušení vazby. Napsal server iDnes.cz.

Mohu příznivě ovlivnit Rathovo další chování, zaručil se Dryml
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Vladimír Dryml
reklama

Rath je Drymlův dlouholetý přítel. „Jsem přesvědčen, že mohu příznivě ovlivnit jeho další chování,“ napsal senátor podle serveru iDnes.cz v záruce.

Důvody vazby pro Ratha už pominuly

Podle Drymla už pominuly všechny důvody pro vazbu. V případě Ratha měla zabránit pokračování v trestné činnosti, útěku a ovlivňování svědků.

„Domnívám se, že David Rath je vinen, ale rozhodně ne tak, aby byla neúměrně prodlužována vazba, aby nemělo dojít rychlému soudnímu procesu,“ vysvětlil Dryml. Není také proti případnému potrestání bývalého středočeského hejtmana.

Celý systém, který zavedli hejtmané, měl financovat pokladnu ČSSD

Dryml v rozhovoru pro iDnes.cz naznačil, že peníze z předražených zakázek měly financovat ČSSD. „Myslím, že to byl celý systém, který zavedli hejtmané, tedy i David Rath, s jediným cílem. Aby nějakým způsobem financovali pokladnu ČSSD a volby,“ uzavřel senátor.

Dryml nedávno odešel ze sociální demokracie a v podzimních senátních volbách bude kandidovat za Stranu práv občanů – zemanovce. Na adresu své bývalé strany řekl, že je prolezlá korupcí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…