Moravec nejspíš skončí v Babišově rádiu. Chce zůstat v televizi a bojí se střetu zájmů

13. 2. 2014 19:39

Známý moderátor Václav Moravec prý hodlá ke konci února skončit v Rádiu Impuls, které vlastní společnost Agrofert miliardáře, ale také ministra financí Andreje Babiše (ANO). Zřejmě proto, aby zachoval důvěryhodnost Otázek Václava Moravce České televize. Společnost Agrofert tuto informaci relativizuje s tím, že s Moravcem stále jedná. Moderátor se tu ale dostává do střetu zájmů.

Moravec nejspíš skončí v Babišově rádiu. Chce zůstat v televizi a bojí se střetu zájmů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátor Václav Moravec

„Václav Moravec se rozhodl, že k 28. 2. ukončí svoji spolupráci se soukromou rozhlasovou stanicí, jejímž novým majitelem se stala společnost Agrofert. Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí je podle informací České televize snaha i nadále udržet vysokou úroveň, důvěryhodnost a nestrannost hlavního diskusního pořadu ČT Otázky Václava Moravce," řekla serveru Týden.cz tisková mluvčí České televize Alžběta Plívová.

Mluvčí společnosti Agrofert Karel Hanzelka však uvedl, že jednání stále trvají. Moravec ale může čelit nařčení ze střetu zájmů. Nabízí se otázka, zda ho lze považovat za nestranného např. v diskusích s ministrem financí Andrejem Babišem, pakliže mu tentýž člověk dává práci.

Hned v pondělí má do Moravcova pořadu na Rádiu Impuls zavítat ministryně spravedlnosti Helena Válková. S ohledem na to, že i ona je ministryní za Babišovo hnutí ANO, lze i zde narazit na určitý problém spojený s možnou závislostí, resp. nezávislostí moderátora.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Církevní restituce: Tohle prý nikdo neřekl. A měli byste to vědět

6:46 Církevní restituce: Tohle prý nikdo neřekl. A měli byste to vědět

Bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek okomentoval na svém facebookovém prof…