Most na hranicích. Němci svou půlku opravili, česká chátrá, úřad se vymlouvá na vlastnická práva

29.12.2018 20:43

O mostku poblíž německé vesnice Kühnhaide na hranici s Českou republikou píše server Echo24.cz. Zajímavé je totiž to, že mostek byl nedávno opraven, ale jen z poloviny.

Most na hranicích. Němci svou půlku opravili, česká chátrá, úřad se vymlouvá na vlastnická práva
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka

Mostek poškodila v roce 2013 povodeň. V Německu se zasadili o jeho rekonstrukci, Česká republika však se svými pracemi nespěchá. Silnice, jež přes most vede, jí prý nepatří, píše server.  

S odvoláním na německý Tag24 pak server cituje starostu okresního města Marienberg Andrého Heinricha, jenž uvedl, že Ústecký kraj bohužel finanční příspěvek odmítl. Starosta si pak postěžoval i na to, že v Česku město neuspělo ani s nabídkou na uhrazení rekonstrukce celého mostu. 

Původní text ZDE.

Ústecký kraj se však ohrazuje proti tomu, že by silnice ležela v majetku kraje. „Dle informací z katastru nemovitostí je pozemek pod silnicí v majetku státního podniku Lesy České republiky, z toho lze odhadnout, že jde o veřejně přístupnou účelovou komunikaci. Z katastrální mapy a dostupných informací však není jasné, zda Lesy ČR jsou také vlastníkem mostu,“ uvedla mluvčí kraje Lucie Dosedělová.
 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdy nezapomenu. Modrá, s otevřenými ústy a vypadlým jazykem, tak moje maminka ležela na pokoji v brněnské nemocnici. Kolem chodili lidé, návštěvy…

19:24 Nikdy nezapomenu. Modrá, s otevřenými ústy a vypadlým jazykem, tak moje maminka ležela na pokoji v brněnské nemocnici. Kolem chodili lidé, návštěvy…

„Těžko uvěřitelný článek o přístupu zdravotníků k seniorovi po amputaci prstu na noze mě přesvědčil,…