Možná kvůli kontrole podpisů napadnu volby, vyhrožuje Okamura

16.11.2012 14:00

Kandidát na post prezidenta republiky Tomio Okamura by mohl napadnout přímou volbu jako celek, pokud se ukáže, že nebude moci kandidovat kvůli nedostatečnému počtu platných podpisů občanů. Informuje o tom server TN.cz.

Možná kvůli kontrole podpisů napadnu volby, vyhrožuje Okamura
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Tomio Okamura.

"Zatím nemám žádné oficiální stanovisko či vyjádření ministerstva vnitra. Pokud mě ovšem vyřadí kvůli nedostatečnému počtu podpisů, napadnu tento postup u Nejvyššího správního soudu. Rád bych také znal stanovisky Ústavního soudu, který by měl vysvětlit některé otazníky ohledně prezidentské volby. Nepřijde mi totiž úplně správné, že se ověřují pouze dostupné údaje, které může někdo zneužít nebo se k nim lehce dostat, ale neztotožňují se jména, data narození a bydliště s ověřováním podpisů,“ uvedl pro TN.cz Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

"Myslím si, že by ověřování podpisů mělo být lépe ošetřené. Jak je to nastaveno nyní, mi přijde podivné. Podpis totiž není nijak ověřen s člověkem, jehož jméno je na petici uvedeno. Někdo to proto může zneužít, například nějaký zaměstnavatel, který má všechny tyto údaje k dispozici, je může do petice napsat, aniž by o tom lidé věděli,“ dodal Okamura.

Okamura nasbíral 61 500 hlasů a pokud se potvrdí informace agentury Mediafax, že každý druhý podpis pod peticí je "podivný", má podnikatel s japonskými kořeny skutečně vážný problém.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …