Možná pražská koalice zřejmě projedná programové prohlášení

22.10.2018 6:03

Zástupci stran, které jednají o vytvoření koalice v Praze, se dnes odpoledne sejdou k další schůzce. Představitelé Pirátů, Prahy SOBĚ (PS) a Spojených sil pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) dosud počítali s tím, že po víkendu budou mít hotové programové prohlášení. Zprávu přinesla ČTK.

Možná pražská koalice zřejmě projedná programové prohlášení
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Most na Smíchově

Do konce nynějšího týdne chtějí vyřešit personální obsazení rady, včetně jména primátora.

Po schůzce minulý týden v úterý bylo programové prohlášení hotové v oblasti financí, životního prostředí a kultury. Už dřív se strany shodly na rozvoji digitalizace města, investicích do infrastruktury a školství nebo na vzniku pozice protikorupčního ombudsmana. Potenciální koaliční partneři zamýšlejí také udělat hloubkový audit fungování a hospodaření magistrátu.

Pokud koalice vznikne, bude mít v 65členném zastupitelstvu většinu 39 hlasů. S ODS, která volby v Praze vyhrála, ani s ANO nejednají a je možné, že obě skončí v opozici.

Ve volbách do pražského zastupitelstva vítězná ODS získala 14 mandátů. Piráti byli druzí, třetí PS a Spojené síly čtvrté, všechna tři uskupení získala po 13 mandátech. Páté ANO má 12 zastupitelů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…