Možní kandidáti na vyznamenání: Petr Pithart a dáma Západu v Sýrii Filipi

19.04.2016 22:00 | Zprávy
autor: mp

Senátoři budou kandidáty na státní vyznamenání letos vybírat ze 35 řádně podaných nominací. K navrženým patří někdejší český premiér a první předseda české horní komory Petr Pithart, velvyslankyně v Sýrii Eva Filipi nebo odborářský předák Jaroslav Povšík. Doporučil je předseda senátu Milan Štěch. ČTK o tom dnes informovala senátní tisková tajemnice Eva Davidová.

Možní kandidáti na vyznamenání: Petr Pithart a dáma Západu v Sýrii Filipi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Pithart

„Velvyslankyně v Sýrii Eva Filipi je jednou z našich nejzkušenějších a nejrespektovanějších diplomatek. Petr Pithart zaslouží uznání především pro svůj podíl na úspěšné politické transformaci po roce 1989,“ uvedl k nominacím Štěch. Šéfa vlivných odborů v mladoboleslavské automobilce Škoda Auto Povšíka doporučil ocenit za jeho přínos na sociálním dialogu.

Tři desítky návrhů obdržela také sněmovna

Na vyznamenání navrhl předseda senátu také ředitele Masarykova onkologického ústavu v Brně Jana Žaloudíka (ČSSD), který je také předsedou senátního zdravotnického výboru. Nominoval i kardioložku Renatu Cífkovou a příslušníka 311. bombardovací perutě Jaroslava Hofrichtera, který za druhé světové války jako střelec a palubní inženýr absolvoval řadu akcí. Po roce 1949 musel letectvo opustit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Vy věříte, že v bitcoinové kauze přijde nějaké rozřešení?

Jako právnička, jaké zákony byly podle vás porušeny? Jaké tresty mohou padnout? Pochybil podle vás jen Blažek nebo i někdo další? Kdo případně? Já myslím, že problém je, že politici za svá rozhodnutí nenesou trestní odpovědnost, že když způsobí nějakou škodu, nemusí jí platit. Nebo se pletu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tůt, tůt!“ Chvilkaři pochodovali. Doprava v Praze kvůli nim stála

20:45 „Tůt, tůt!“ Chvilkaři pochodovali. Doprava v Praze kvůli nim stála

Protestní pochod spolku Milion chvilek pro demokracii dnes na 45 minut zastavil provoz na jedné z ne…