Možný ministr Gazdík popsal své plány s českým školstvím

14.10.2021 6:30 | Zprávy

Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík je připraven stát se ministrem školství, pokud tu možnost dostane. V tuto chvíli ale podle něj není jasné, zda resort připadne koalici Pirátů a Starostů, protože jednání o rozdělení křesel v budoucí vládě jsou teprve na začátku. Řekl to na dotaz ČTK.

Možný ministr Gazdík popsal své plány s českým školstvím
Foto: Repro ČT24
Popisek: Petr Gazdík

Pokud by byl ministrem, chtěl by se zaměřit například na větší propojení vzdělávání s praxí, zjednodušit možnost přechodu středoškoláků mezi různými typy škol a umožnit zakládání krajských polytechnik s profesním zaměřením. Své priority již dříve představil na webu moderniskolstvi.cz.

Vítězná koalice Spolu a ve volbách třetí koalice Pirátů se STAN se v sobotu po volbách dohodly na úmyslu vytvořit společně většinovou vládu. Vládní koaliční smlouvu by strany chtěly podepsat do 8. listopadu. Diskuse o obsazení resortů zatím označují za předčasné, v médiích se ale už o možných budoucích ministrech spekuluje. V případě ministerstva školství se objevuje jméno Gazdíka, ale také lidovce Marka Výborného nebo Martina Baxy z ODS.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Náměstci

Proč máte stále náměstky, kteří pobírají nemalý plat, když už je vláda v demisi? K čemu jsou? A bylo tomu tak vždy nebo jen teď za vás? Chápu, že vy ve funkci zůstáváte a máte plat. A ještě by mě zajímalo, zda mají ministři nějaké ,,odchodné“ po skončení mandátu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala se loučil: Jsem úspěšný na sítích, nemusím mít nějaké funkce

16:23 Fiala se loučil: Jsem úspěšný na sítích, nemusím mít nějaké funkce

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS), který je aktuálně v demisi, má za sebou poslední řádné jednání. …