Možný odchod LIDEM z vlády je krajní řešení, couvá Rusnok

18.11.2012 19:12

Strana LIDEM by byla případně schopna nabídnout do čela ministerstva dopravy jiného kandidáta než Roberta Vacka, kterého odmítl premiér Petr Nečas (ODS). ČTK to dnes řekl místopředseda strany Jiří Rusnok. Možný odchod LIDEM z koaliční vlády, o němž se kvůli sporu zmínila předsedkyně strany a vicepremiérka Karolína Peake, pokládá Rusnok za nejzazší řešení.

Možný odchod LIDEM z vlády je krajní řešení, couvá Rusnok
Foto: Věci veřejné
Popisek: Poslanec Jiří Rusnok
reklama

Předsednictvo LIDEM bude o situaci jednat v úterý dopoledne před schůzkou lídrů koalice. V plánu prý původně bylo jednání stranického vedení v sobotu, nakonec se ale neuskutečnilo. "Osobně si myslím, že určitě nejsme strana, která by generovala pouze jednoho kandidáta na post ministra dopravy. Zatím je to jediný kandidát, kterého jsme předložili panu premiérovi, ale určitě tuto věc řešíme dál," uvedl Rusnok.

Náměstek vicepremiérky a bývalý bezpečnostní ředitel ministerstva dopravy Vacek měl nahradit Pavla Dobeše, kterého předsednictvo LIDEM vyzvalo k rezignaci. Dobeš odejde 3. prosince. Nečas odmítl Vacka jako kandidáta na ministra dopravy s vysvětlením, že reference na něho byly mimořádně špatné. Peake na to reagovala prohlášením, že kvůli jednomu jménu LIDEM kabinet klidně opustí. Jde podle ní o princip dodržování dohod.

Také Rusnok uvedl, že jde spíš o způsob jednání. "Pokud bychom nenašli společnou řeč výhledově ohledně resortu dopravy a našeho nominanta, je ve hře to, že opustíme vládu. Osobně to beru jako nejzazší řešení," zdůraznil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*ině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

8:18 Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*ině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

TÝDEN V MÉDIÍCH Bývalý předseda lidovců, bývalý předseda TOP 09, bývalý ministr financí a bývalý nám…