Mrtvých na českých silnicích přibývá. Ministr Ťok chce výrazně zvýšit pokuty

07.11.2015 13:21

Počet mrtvých v důsledku dopravních nehod začíná po letech poklesu opět růst. Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) chce situaci řešit razantním zvýšením pokut za vážné dopravní přestupky. Informuje o tom server Týden.cz s tím, že sankce za bagatelní přestupky by se ale příliš měnit neměly.

Mrtvých na českých silnicích přibývá. Ministr Ťok chce výrazně zvýšit pokuty
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Na setkání do Pardubic přijel také ministr dopravy Dan Ťok

Server připomíná, že loni zemřelo na českých silnicích 629 lidí, a bylo to poprvé od roku 2008, co se počet usmrcených zvýšil. V předchozích letech přitom měla křivka klesající trend.

Letošní rok nejspíš ten loňský překoná a mrtvých bude opět o něco více. Vyplývá to z policejních statistik i předběžných čísel.

Celý text je ZDE

Od ledna do září zahynulo při dopravních nehodách podle uzavřených policejních dokumentů 493 osob, což je o dvacet více než v uplynulém roce. Aby letos nezemřelo na silnicích více lidí než loni, může přijít o život v posledních dvou měsících roku maximálně 86 lidí. To prý ale není moc reálné, protože jen v prvních čtyřech listopadových dnech zahynulo při dopravních nehodách jedenáct osob.

Ministr dopravy Dan Ťok v reakci na růst počtu mrtvých na českých silnicích v televizi Prima oznámil, že jeho podřízení připravují výrazné zvýšení pokut za vážné dopravní přestupky.

Například při překročení rychlosti v obci o 40 nebo 50 kilometrů v hodině by se horní sazba ve správním řízení mohla zvýšit z 10 tisíc na 25 tisíc korun. Navíc by se měl zvýšit počet trestných bodů za tento přestupek z pěti na šest. Zároveň by se zavedla i bloková pokuta ve výši 5 tisíc korun.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ten, o kterém nesmíte mluvit!  Tommy Robinson dostal cenu. A dějí se věci: Zákazy, mazání, tresty. Ale čtěte

7:31 Ten, o kterém nesmíte mluvit! Tommy Robinson dostal cenu. A dějí se věci: Zákazy, mazání, tresty. Ale čtěte

Britský novinář a aktivista Tommy Robinson, který informoval veřejnost o muslimských ganzích, které …