Můj poslanče, hrozí ti pokuta. Andrej Babiš si pojistil věrnost

04.11.2013 14:26

Poslanci zvolení za hnutí ANO miliardáře Andreje Babiše podepsali dokument, kterým se zavazují zaplatit pokutu ve výši jednoho poslaneckého platu, pokud by přešli do jiného politického klubu. Informoval o tom server Aktuálně.cz.

Můj poslanče, hrozí ti pokuta. Andrej Babiš si pojistil věrnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedou poslaneckého klubu se stal Jaroslav Faltýnek
reklama

Vyplývá to z etického kodexu, který se podařilo serveru získat a který podepsalo všech 47 poslanců zvolených na kandidátkách hnutí ANO.

Server připomíná, že podobné opatření proti přeběhlíkům zavedly po minulých volbách i Věci veřejné. I když sankce byla mnohem vyšší, přeběhlíci by platili až sedm milionů korun, ani tato hrozba ale rozpadu poslaneckého klubu „véček“ nezabránila.

Každý z poslanců zvolených za hnutí ANO se také zavázal, že bude povinně posílat na činnost klubu 7000 Kč měsíčně z tzv. poslaneckých náhrad. Server připomněl, že jejich celková měsíční výše může dosáhnout téměř 13 tisíc korun.

Poslanci hnutí ANO se také zavázali, že nesmí zaměstnávat osoby blízké a uzavírat smlouvy s firmami, ve kterých mají podíl či zasedají v jejích orgánech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…