Multi-kulti je životní lež, překvapila Angela Merkelová. A další zajímavosti kolem ní

15.12.2015 7:51

Němečtí křesťanští demokraté Angely Merkelové dali na sjezdu jasně najevo, že stojí za svou kancléřkou. Přivítaly ji bouřlivé ovace, ještě než promluvila. Proč? Jde podle všeho o vzkaz všem kritikům kancléřky – stojíme za svou dámou. Ta se vyhnula dříve očekávané kritice i tím, že ohlásila změny v imigrační politice. Odsoudila multi-kulti a proti němu postavila odpovědnou integraci. Na sjezdu se objevila také možná „nová Merkelová“.

Multi-kulti je životní lež, překvapila Angela Merkelová. A další zajímavosti kolem ní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Angela Merkelová a Petr Nečas zavítali na půdu Právnické fakulty UK

Angela Merkelová se na sjezdu strany snad nemohla dočkat vřelejšího přivítání. „Vítaly ji nadšené, dlouhotrvající ovace vestoje. Aniž stačila něco říct, delegáti sněmu vzkázali jasně: Stojíme za svou kancléřkou. Jako by vůbec nebyly předchozí týdny plné osočování kancléřky z neschopnosti a slabosti, jako by neprobíhaly spekulace o tom, kdy bude sesazena, jako by na ni neútočili nejbližší spolupracovníci v čele s ministrem vnitra Thomasem de Maizierem,“ píše úterní MF Dnes.

Šlo zřejmě o vzkaz všem partnerům na německé politické scéně, že má kancléřka plnou podporu strany i navzdory kritice spojené s přijímáním uprchlíků. Ostrými slovy nešetří např. předseda partnerské strany CSU Horst Seehofer. Ten chce, aby Německo změnilo přístup k uprchlíkům, jenže kancléřka odmítá uzavřít hranice.

Je na obzoru nová Merkelová?

K tomu je však třeba dodat, že se Merkelová pokusila vyjít vstříc kritikům. „Chceme citelně snížit počet běženců. Je to v zájmu Německa i Evropy, stejně tak i samotných běženců,“ uvedla Angela Merkelová před tisícovkou delegátů sjezdu strany. Tuto informaci doplňují úterní Lidové noviny. Kancléřka těmito slovy předešla atakům, které by jinak zřejmě bylo možné očekávat.

Nejmocnější politička v Evropě také prohlásila, že model multi-kulti je ,,životní lží", jejímž opakem je odpovědná integrace. Integrovat se mohou takoví běženci, kteří budou respektovat tradice a zákony své nové země. Současnou situaci země podle političky zvládne, pokud bude příliv uprchlíků regulovat. Stojí přitom za pozornost, že Merkelovou kritizují především mladší politici, jejichž rodiče často přišli do západního Německa jako političtí migranti z komunistických států.  

Na sjezdu vystoupila také místopředsedkyně CDU Julia Klöcknerová. Ta patří mezi kritiky přijímání uprchlíků a možná bude jednoho dne vyzývatelkou dnes mocné kancléřky. „Má dobré šance, že v příštím roce v březnu vyhraje regionální volby v Porýní-Falci a stane se příští premiérkou. Pokud by se jí to skutečně podařilo, zřejmě by byla nejžhavější kandidátkou na nástupnictví Angely Merkelové. Daří se jí totiž spojovat moderní profil strany, který CDU naordinovala současná šéfka, s odkazem na tradiční hodnoty, jejichž ztrátu stále více členů reklamuje,“ doplňuje deník.

Klöcknerová např. v televizi prohlásila, že se odmítá podřizovat muslimskému vidění světa a trvá na rovnoprávnosti mužů a žen. Ženy podle jejího názoru patří i do vedoucích funkcí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Německá veřejnoprávní televize natočila, ČT převzala: Výklad vdovy Litviněnkové, čeho všeho je schopen Putin. A potom ukrutnosti polské státní televize

19:48 Německá veřejnoprávní televize natočila, ČT převzala: Výklad vdovy Litviněnkové, čeho všeho je schopen Putin. A potom ukrutnosti polské státní televize

Česká televize pravidelně divákům nabízí také pohled německých médií na dění kolkem nás. Jak vykresl…