Musíme počítat s následky, vyčítá analytik české vládě nedodržování kvót na uprchlíky

15.06.2017 22:24

Evropská komise zahájila řízení kvůli nedodržování migračních kvót vůči České republice, Maďarsku a Polsku. Nejen o tomto tématu, ale například i o tom, jestli jsou uprchlíci bezpečností riziko, promluvil pro Deník.cz v rozhovoru analytik Tomáš Jungwirth.

Musíme počítat s následky, vyčítá analytik české vládě nedodržování kvót na uprchlíky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Jak analytik ohledně řízení kvůli nedodržování migračních kvót říká, česká vláda mohla těžko očekávat jiný výsledek, než že s ní bude zahájeno řízení pro porušení práva Evropské unie. „Je to stejné, jako když se kdokoliv rozhodne neřídit se nějakým vnitrostátním zákonem,“ vysvětluje pro Deník.cz Jungwirth s tím, že Česká republika musí zkrátka počítat s následky.

Analytik odpověděl například i na otázku, čím si vysvětluje odpor východoevropských zemi proti kvótám. Označil to za jednoznačně politické rozhodnutí. Promluvil o údajně schizofrenní pozici středoevropských států vůči unii. „V oblastech, kde je to pro nás výhodné, rádi spolupracujeme – ostatně ČR byla jen loni z EU čistým příjemcem prostředků ve výši 80 miliard Kč – ale nejsme ochotni se aktivně zapojit do společného přístupu, když jsme o to požádáni,“ uvedl pro Deník.cz Jungwirth.

Vyjádřil se i, zda jsou podle něj uprchlíci bezpečnostní riziko. „Jistě není možné bezpečnostní aspekty podceňovat a každý příchozí musí být co možná nejdůsledněji prověřen,“ uvedl pro Deník.cz analytik. Dodal, že situace se zlepšila od plného spuštění takzvaných hotspotů na vnější hranici Evropy. „V této souvislosti se aktuálně také intenzivně pracuje na rozšíření a posílení evropského systému EURODAC, jehož prostřednictvím jsou sbírány, uchovávány a sdíleny osobní údaje o žadatelích o azyl,“ řekl v rozhovoru Jungwirth.

  • Původní zdroj ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: David Hora

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

18:15 Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

„Babiš je sice neslušný, ale nikdo lepší není. Obecné hodnocení politika vychází pro Babiše dobře pr…