Muslimská gymnazistka: Někdy si říkám, že jsou Češi svatí, že se s námi ještě baví

23.01.2017 15:32

Středoškolská studentka a muslimka Eman Ghaleb z Teplic napsala den po útoku v Berlíně otevřený dopis Islámskému státu. Samotní muslimové teroristy pohrdají, tvrdí v rozhovoru pro server DVtv.cz.

Muslimská gymnazistka: Někdy si říkám, že jsou Češi svatí, že se s námi ještě baví
Foto: Youtube.com
Popisek: Vlajka Islámského státu

„Můj šátek nikdy nebyl problémem u mě ve škole ani mezi spolužáky. Myslím si, že to je jen virtuální problém,“ poznamenala úvodem Ghaleb, že mnozí lidé však pod tlakem médií vnímají šátek jako symbol teroristických útoků. „Ale myslím si, že je to ještě v pohodě a dá se tady normálně žít. Kus látky nemůže představovat hlavní problém v České republice,“ poznamenala.

Video najdete ZDE.

„Všichni jsme na jedné lodi a všechny nás zasahují stejné problémy,“ domnívá se Ghaleb. I z toho důvodu poslala otevřený dopis Islámskému státu. „Byla jsem hrozně naštvaná. Cítila jsem takové zoufalství a pocit bezmoci a beznaděje. Na mobilu jsem si začala psát myšlenky. Když jsem přišla domů, tak jsem oznámila rodičům, že jsem napsala dopis ISIS. Byli nadšení, vědí, že mě toto téma trápí,“ poznamenala. 

„Mým cílem bylo ukázat a dát své pocity ven. Reakce byly především kladné. Mnoho lidí mi psalo, že se jim změnilo myšlení v tom, jak vnímat muslimy,“ uvedla se slovy, že samozřejmě přišly i negativní reakce. 

„To, co dělá Islámský stát nebo další organizace, vyvolává u lidí strach. A to potom vyvolává to, že lidé ztrácí ty hodnoty. A přitom za ty hodnoty dlouhá léta bojovali. Tím, že se začneme bát, tak jim otevíráme cestu, aby dosáhli svých cílů,“ poznamenala Ghaleb se slovy, že Islámský stát je mediální strašák. „Teroristé jsou nenáviděni muslimy,“ dodala důrazně. 

Lidé se pak podle ní brání před strachem nenávistí. „Když vidíte v televizi řezání hlav, tak si někdy říkám, že Češi jsou svatí, že se s námi ještě baví,“ podotkla také Ghaleb. Závěrem pak diváky seznámila s novou nadávkou, která je mezi muslimy a patří agresivnímu člověku. „Je to isisák, a to je silná nadávka,“ uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výbuch vzteku: Trestaný Afričan znásilnil českou dívku. A je zle

7:01 Výbuch vzteku: Trestaný Afričan znásilnil českou dívku. A je zle

16letá dívka z Terezína měla být znásilněna na poli u Lukavce na Litoměřicku. S poraněním skončila p…