Muslimští mladíci hrozili znásilněním spoře oděné Rakušance. Celý případ má dohru

21.11.2017 11:24

Před několika týdny Rakousko pobouřilo video, na kterém skupina arabsky vyhlížejících mladíků vyhrožuje znásilněním rakouské ženě. Případem se konečně začala zabývat policie a vše nasvědčuje tomu, že by mohli přistěhovalci skončit před soudem.

Muslimští mladíci hrozili znásilněním spoře oděné Rakušance. Celý případ má dohru
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Většina uprchlíků ze Súdánu se představuje jako Mohamed

Jak již redakce serveru ParlamentníListy.cz uvedla v první polovině října, rakouský fotograf českého původu Thomas Busek se na konci letošního léta vypravil se svojí přítelkyní k přírodnímu jezeru poblíž Breitenfurtu. Místo, aby si užili dozvuky končícího léta, odnesli si velmi traumatizující zážitek. Jejich „provinění“ v očích muslimských mladíků spočívalo v tom, že Buskova přítelkyně odložila horní díl svých bikin.

Samozvaní ochránci „dobrých mravů“ se přiblížili ke dvojici a začali je slovně urážet a vyzývat k tomu, aby se mladá žena zahalila. Busek argumentoval tím, že žijí ve svobodné zemi, kde není odhalování u vody zakázáno. Sebevědomí muslimští mladíci však nepřipustili žádnou diskuzi a začali vyhrožovat, že tak spoře oděná žena si přímo říká o znásilnění. Poté následovala vedle slovní také drobná fyzická potyčka.

V jednu chvíli vše směřovalo k tomu, že bude Busek shozen z vysoké skalní stěny do vody. A jen díky přítomnosti další lidí v okolí, patrně neměla ostrá výměna názorů tragičtější následky. Incidentu se dostalo značné pozorností médií a natočené video se stalo hitem sociálních sítí. Samotný Busek konstatoval, že nechápe, jak se něco takového může stát v západoevropské zemi v 21. století. Jak se však zdá, v zemi, kde tvoří muslimové téměř 10 % populace, je možné takřka vše.

Na sociálních sítích převládal názor, že muslimským agresorům vše projde bez následků. V tomto ohledu se ale rakouští diskutéři mýlili. Policie se rozhodla jednat a v médiích byly v posledních dnech zveřejněny fotografie všech členů agresivní přistěhovalecké skupiny. Jen několik hodin poté se policii podařilo většinu násilníků dopadnout. Aktuálně probíhají dle serveru Nachrichten výslechy všech čtyř doposud zajištěných pachatelů.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO: „Běžte pryč!“ Macron seřval Izraelce. Někam mu totiž vlezli

11:40 VIDEO: „Běžte pryč!“ Macron seřval Izraelce. Někam mu totiž vlezli

Francouzský prezident Emmanuel Macron měl během své návštěvy Izraele, kde se účastní mezinárodního f…