Můžeme přidávat, pokud máme peníze, uvedl na čtyřiadvacítce Jiří Pospíšil. ČSSD vzkázal, že rozhazovat umí dobře

13.01.2021 22:16

V komentovaných Událostech ČT 24 diskutoval europoslanec a pražský zastupitel Jiří Pospíšil s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou. Tématem bylo rozšíření přídavků na děti, které ministerstvo plánuje. Podle Pospíšila jde o součást volební kampaně sociální demokracie a celé zvyšování považuje za pochybné.

Můžeme přidávat, pokud máme peníze, uvedl na čtyřiadvacítce Jiří Pospíšil. ČSSD vzkázal, že rozhazovat umí dobře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda pražské krajské organizace TOP 09 Jiří Pospíšil
reklama
Vláda koncem loňského roku poslala do Poslanecké sněmovny návrh na zvýšení přídavků na děti o 26 procent s tím, že na ně nově dosáhnou rodiny s příjmem do 3,4násobku životního minima. Hovoří se ale o tom, že zvýšení, vzhledem k nízkému životnímu minimu dětí, rodinám příliš nepomůže. 
 
„Blíží se volby a sociální demokraté se tradičně jali rozhazovat peníze. Bohužel tentokrát rozhazují peníze, které nemáme a které budou muset naše děti jednou splatit! Plytká diskuze Jany Maláčové “kde na to vezmeme” se přeměnila v “můžete za to vy!” Asi to přehazovaní odpovědnosti chytli od svého koaličního partnera...“ informoval po vysílání Jiří Pospíšil na sociální síti. 
 
 
A o co šlo konkrétně? Pospíšil v pořadu řekl, že je správně, že by každý chtěl přidat více peněz sociálně slabším jedincům, ale můžeme přidávat, pokud máme peníze. „Ale tahle vláda totálně destruovala veřejné finance v této zemi, schodky 300 miliard korun nebyly nikdy v historii, ani v dobách největší ekonomické krize. Je to v zásadě součást volební kampaně sociální demokracie,“ uvedl Pospíšil s tím, že sociální demokraté v kampani vždycky rozhazují peníze. 
 

Anketa

Je nemorální chodit na oběd či pivo do hospody, když je to teď zakázané?

hlasovalo: 8230 lidí
„Ale teď bohužel rozhazují peníze, které nemáme. Je třeba říci lidem ano, zvýší se sociální výlohy pro děti, ale ty děti to jednou budou muset zaplatit. Ty děti budou mít vyšší dluh, to znamená, že dostanou peníze na dluh a s úroky, až jednou budou dospělí, tak je budou platit. To je bohužel realita,“ řekl Pospíšil. 
 
V reakci na jeho názor dostala slovo ministryně Maláčová. „Vaše koaliční strany vašeho volebního projektu velkým dílem přispěly k zadlužení země. To snížení daní pro nejbohatší ve výši sto miliard korun tu budeme splácet opravdu dlouho,“ řekla ministryně Maláčová. 
 
Na její slova Jiří Pospíšil jen upozornil, že TOP 09 nehlasovala pro zrušení superhrubé mzdy. „Já reprezentuji TOP 09 a my jsme pro nízké daně, pokud na to má stát peníze,“ uzavřel. 
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

21:24 Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

„Já vím, že mi píšete, kdy půjdou děti do školy, jak to bude na horách a další věci. Ale teď musíme …