My je u nás nechceme! Deportované imigranty ani nenechali vystoupit z letadla

03.12.2015 10:21

Pákistán odmítl přijmout migranty, kteří byli do země deportováni z Řecka. Úřady dnes 30 běžencům nedovolily na letišti v Islámábádu vystoupit z letadla, informovala agentura Reuters.

My je u nás nechceme! Deportované imigranty ani nenechali vystoupit z letadla
Foto: wikipedia
Popisek: Pákistánská vlajka

Pákistán počátkem listopadu oznámil, že pozastavuje dohody, které uzavřel s členskými zeměmi Evropské unie mimo Británie ohledně přijímání vyhoštěných uprchlíků. Islámábád si tehdy stěžoval, že Pákistánci jsou často označováni za teroristy a bez dalšího zkoumání posíláni zpět do vlasti.

Před týdnem vysocí představitelé Pákistánu a Evropské unie vedli jednání s cílem urovnat spor ohledně nucených repatriací.

Prý jde o neprověřené vyhoštěnce

Dnes pákistánské ministerstvo sdělilo, že letadlem z Řecka do Islámábádu dorazilo 30 „neprověřených vyhoštěnců“. „Na rozkaz ministra vnitra úřady nedovolily těmto nelegálně vyhoštěným lidem a posádce opustit letadlo,“ konstatovalo ministerstvo ve svém prohlášení.

Podle evropského statistického úřadu Eurostat jsou v poslední době Pákistánci sedmou největší skupinou žadatelů o azyl v EU. Mezi druhým čtvrtletím loňského roku a druhým čtvrtletím letošního roku přijaly úřady členských zemí EU skoro 25 400 žádostí o azyl od pákistánských občanů, z toho více než čtvrtinu vyřídily kladně.

Pákistánský ministr vnitra Čaundrí Nisar Ali Chán si v listopadu stěžoval, že většina unijních zemí vyhošťuje předpokládané Pákistánce, aniž si u pákistánských úřadů ověří jejich národnost a další podrobnosti. Do Pákistánu bylo podle něj loni vypovězeno 90 000 lidí různých národností.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

22:37 Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

Předseda vlády Andrej Babiš sepsal další provolání k národu známé pod značkou „čau lidi“. Tentokrát …