My jsme promoření. A to je dobře, šokuje nemocnice v Domažlicích

27.10.2020 14:21

„Máte štěstí, tohle je nejklidnější odpoledne za posledních dvacet dnů,“ prozradil Českému rozhlasu jeden z lékařů domažlické nemocnice, ve které veřejnoprávní rozhlas natočil reportáž. V nemocnici prý nedrží otěže v rukou panika, ale personál, který ví, do čeho jde, protože se region promořil již na jaře. I to prý dnes zdravotníkům pomáhá. Přesto mají všichni tolik práce, že se z nich často pot jen lije.

My jsme promoření. A to je dobře, šokuje nemocnice v Domažlicích
Foto: domazlice.info
Popisek: Domažlice

Domažlicko na jaře patřilo k regionům, kde se koronavirus projevil nevýrazněji. To prý dnes lékařům a sestrám z domažlické nemocnice trochu pomáhá. Jednak proto, že už podle vlastních slov vědí, čemu čelí, a také proto, že se region na jaře přece jen trochu promořil, takže nemocných dnes není tolik.

Anketa

Souhlasíte se zákazem vycházení od 21 do 5?

61%
39%
hlasovalo: 29127 lidí

Lékař Kamil Zábranský dělal ještě na jaře v nemocnici sanitáře, dnes už činí rozhodnutí, která pacientům s nemocí covid-19 zachraňují život. Zdůraznil, že práce mají v domažlické nemocnici opravdu hodně.

Máte štěstí, tohle je nejklidnější odpoledne za posledních dvacet dnů. V úterý a ve středu jsme tu padali. Měl jsem končit v půl čtvrté a odcházel v jedenáct. Pot ze mě tekl. Internistů je málo, občas musím zaběhnout i na ambulanci,“  prozradil.

Všem však pomáhá, že už vědí, co mají před sebou, protože to viděli už v jarní vlně a naučili se fungovat v ochranných oblecích mnoho hodin. Třeba i celý den. Ochranných pomůcek prý mají dostatek, takže se nebojí, že se nakazí.

V domažlické nemocnici si také na vlastní oči ověřili, že covid zdaleka nenapadá jen seniory. Nedávno prý propustili devětatřicetiletou paní, která se z nemoci dostala, ale plíce měla zasažené natolik, že jí úplné zotavení bude trvat ještě hodně dlouho.

I domažlická nemocnice se musí potýkat s tím, že se covid šíří i mezi zdravotníky a i tady hrozí, že bude provoz nemocnice ohrožen, pokud budou přibývat další pozitivní zdravotníci. Ale zatímco na jaře onemocnělo na 30 zdravotníků prakticky najednou, teď je to jen 13.

„Já si myslím, že z velké části je ta naše trošku lepší situace způsobená tím, že jsme se promořili včetně pendlerů už na jaře, kdy na tom byl náš region nejhůř,“ poznamenal ředitel nemocnice a dříve lékař urgentní medicíny Petr Hubáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Začalo to už za Petříčka... Studená válka se Zemanem? Vážná slova z ODS: Piráti a zahraničí? To určitě ne

5:00 Začalo to už za Petříčka... Studená válka se Zemanem? Vážná slova z ODS: Piráti a zahraničí? To určitě ne

Neskákat do ekologie bezhlavě a nekopírovat jednostrannou a hysterickou linii. Racionalita musí zvít…