My říkáme, že všichni žáci a studenti se musí vrátit do škol bez jakýchkoliv dalších podmínek, zní z SPD

13.4.2021 3:16 odp.

Děti se podle hnutí SPD musí vrátit do škol bez jakýchkoliv dalších podmínek, a to konkrétně bez roušek, testování anebo očkování. „Vidíme, že zatímco děti se musí testovat dvakrát týdně, zaměstnanci firem zatím pouze jednou. Podle rodičů z toho mohou mít děti trauma. Přípustné je podle nás dobrovolné používání neinvazivních testů, které žákům i občanům nezpůsobují zdravotní potíže či trauma,“ uvedl na sociální síti předseda SPD Tomio Okamura.

My říkáme, že všichni žáci a studenti se musí vrátit do škol bez jakýchkoliv dalších podmínek, zní z SPD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Server cnn.iprima.cz informoval, že Ministerstvo školství hrozí rodičům zásahem policistů nebo dokonce sociálních pracovníků, pokud jejich děti nebudou dvakrát týdně chodit na testy nebo nosit roušky a současně budou požadovat účast dětí na výuce. 
 
Podle SPD ale takovéto výhrůžky k ničemu nepřispějí! „Stát má zajistit dětem a občanům neinvazivní testy (např. tzv. "flusací"), které nemohou poškodit jejich zdraví,“ myslí si Tomio Okamura. 
 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec
 
Ministerstvo školství přímo uvádí: „Každý rodič má rodičovskou odpovědnost, která zahrnuje mj. péči o mravní vývoj dítěte, péči o zdraví dítěte a vedení dítěte k dodržování právních povinností. V případě, že by si rodič vynucoval porušování mimořádných opatření nebo by k tomu vedl své dítě, lze uvažovat o tom, že v takovém případě rodiče neplní povinnosti plynoucí z rodičovské odpovědnosti, nebo nevykonávají nebo zneužívají práva plynoucí z rodičovské odpovědnosti. Takovou situaci by v souladu s § 6 zákona o sociálně-právní ochraně dítěte mohl řešit orgán sociálně-právní ochrany dítěte.“ 
 

Anketa

Má premiér Babiš na vlastní pěst shánět vakcíny i vysoko nad rámec cen, které vyjednala EU?

78%
22%
hlasovalo: 11674 lidí
„Je potřeba vrátit všechny děti do škol, otevřít malé obchody a také služby. Tato vláda dávno ztratila důvěru a měla by skončit. Požadujeme vládu složenou z odborníků, která by přivedla zemi k podzimním volbám. Bojujme s virem, ne s lidmi!,“ uvedl již dříve Okamura.
 
Plošný návrat dětí škol měl proběhnout podle vyjádření předsedy SPD dávno. Jakékoliv testování by mělo být pouze dobrovolné a mělo by probíhat doma za dohledu rodičů. 
 
Pokud by testování fungovalo, tak podle Okamury není potřeba nosit ve škole ani roušky. Zároveň připomenul, že SPD se staví proti tomu, aby byli diskriminováni ti, kteří se odmítají testovat nebo očkovat.  
 
Po prvním dnu testování žáků ve školách hlásí školy jen minimum pozitivních případů. „Ze všech škol, co jsem se bavil s kolegy, nikdo nemá pozitivní (test),“ uvedl předseda Asociace ředitelů základních škol Michal Černý pro Lidové noviny. „Buď jsou děti tak neuvěřitelně zdravé, nebo jsou testy úplně na nic,“ dodal.
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

Vaše rady nad zlato

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Lžete! Nařizujte! Lidi neposlouchají!“ Kubek zuřil v ČT, Válek odmítal nutit očkování. Bylo zle

9:54 „Lžete! Nařizujte! Lidi neposlouchají!“ Kubek zuřil v ČT, Válek odmítal nutit očkování. Bylo zle

Velmi vyhroceně skončila pondělní debata ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) s preziden…