My v ČT, že lžeme? Fridrichová zrubala Xavera. ČT by měla začít soudy! S Okamurou i s dalšími

31.10.2019 14:04 | Zprávy

Kromě Marka Wollnera přednášela na univerzitě v poslední době i další známá tvář ČT Nora Fridrichová. Jednalo se o Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Otírala se například o Tomia Okamuru. Prý by se s ním a s dalšími pomlouvači měla ČT soudit. „To, že na novináře útočí politik, není jeho špatná vizitka, mně by mnohem víc vadilo, kdyby mě politik drbal za ušima,“ tvrdila. A došlo i na Xavera Veselého. Tak, jak vede rozhovory, prý novinář jednat nemá. „Já bych ráda, aby dneska, když politik jde na rozhovor s novinářem, tak aby tam prožil perné chvilky, a ne aby se spolu dojímali, jak to má pan premiér těžké a jak to dělá, že je tak sakra dobrý,“ řekla.

My v ČT, že lžeme? Fridrichová zrubala Xavera. ČT by měla začít soudy! S Okamurou i s dalšími
Foto: Repro ČT
Popisek: Reportáž 168 hodin o Andreji Babišovi

Jak informovaly Ústecké noviny, v rámci roadshow ČT 1989–2019: 30 let svobody médií a vernisáže historické výstavy Třicet let (1989–2019) se uskutečnila na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně debata, jejímiž hosty byla moderátorka pořadu 168 hodin Nora Fridrichová, dále zástupci univerzity Daniel Kroupa z katedry politologie a filozofie FF UJEP a filozof a chartista Michal Koleček. Měl přijet i Marek Wollner, nicméně se omluvil ze zdravotních důvodů, a nahradil ho Kamil Švec.

Nora Fridrichová o této události informovala na Twitteru.  A dala své první slovo do pranice: „Politici, kteří kritizují práci veřejnoprávních novinářů, nám často dávají za vzor ty, které lze za novináře označit jen stěží.“

V debatě, která souvisela i s blížícím se výročím, Fridrichová pravila, že si z událostí z listopadu 1989 pamatuje docela dost, i když byla tehdy ještě v dětském věku. „Protože sametová revoluce byla v mém životě velikánský mezník. Měla jsem to štěstí, že nikdo v rodině nebyl členem komunistické strany, takže pro nás příchod nové doby byl i startem nových životů.“ Dodala, že se pro novinařinu rozhodla v šestnácti a bez sametové revoluce by se asi na tuto dráhu nedala, protože její dětský plán byl se provdat do západního Německa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

168 hodin , ČT , Twitter , Fridrichová , UJEP , švec

autor: kas

Jak se postavíte k výsledku voleb?

Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom

16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom

Zdražování potravin opět nabírá na síle a ve vzduchu se vznáší otázka, kdo ceny tlačí vzhůru nejvíce…