Myslete si o Rusech cokoliv, ale hlupáci to nejsou, napsal profesor Keller. Pak prozradil, kdo podle něj střílel na letadlo

20.07.2014 18:51

Europoslanec za ČSSD a sociolog Jan Keller se ve svém profilu na ParlamentníchListech.cz vyjádřil k sestřelení civilního letadla nad Ukrajinou. Přiznává, že je těžké určit, kdo je za neštěstí zodpovědný. Za nejpravděpodobnější variantu pokládá to, že pád letadla způsobili separatisté, kteří jednají na vlastní pěst.

Myslete si o Rusech cokoliv, ale hlupáci to nejsou, napsal profesor Keller. Pak prozradil, kdo podle něj střílel na letadlo
Foto: Filip Ferbie
Popisek: Jan Keller
reklama

Keller poukázal na čtyři možnosti. Letadlo sestřelili separatisté, Rusové, Ukrajinci anebo někdo jiný. Ruská varianta je prý nejméně pravděpodobná.

Rusové by si sestřelením civilního letadla popudili světovou veřejnost

„Tím, že by se omezili na sestřelení civilního letadla, by nedosáhli ničeho, pouze by proti sobě obrátili světovou veřejnost. Můžeme si o Rusech myslet cokoliv, ale hlupáci to rozhodně nejsou,“ tvrdí Keller. Nemyslí si ani, že by za sestřelení letadla mohla ta část separatistů, kterou ovlivňuje Moskva.

Zbývají prý separatisté, kteří jednají na vlastní pěst. Buď si spletli dopravní letadlo s vojenským, anebo chtěli vyhrotit konflikt.

Ukrajince bych nepodezříval

„Někteří lidé spekulují, že letadlo nechali sestřelit Ukrajinci, aby popudili světovou veřejnost proti Rusům. Takovou možnost nelze vyloučit, ale já osobně bych z toho Ukrajince nepodezříval. Přece vědí, že Rusko může monitorovat vzdušný prostor v celé oblasti konfliktu,“ předpokládá český sociolog.

Za největší skandál ale Keller považuje skutečnost, že si přes území, kde probíhá krutá občanská válka, jen tak létají letadla s turisty. „Je zvláštní, že nikdo nepočítal s tím, že dříve, nebo později k podobné tragédii dojde,“ míní Keller.

Celý článek ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…