Mýty mainstreamu kolem migrační krize. Toto všechno nám plánovaně perou do hlavy

03.07.2017 17:49 | Zprávy

Pan Roman Lenský napsal komentář pro server Neviditelný pes, v němž tvrdí, že evropští politici a média hlavního proudu či vysokoškolští pracovníci nevědí, jak řešit nekončící migrační krizi, tak alespoň vymýšlejí mýty, jak tuto skutečnost zastřít. Lenský se pokouší tyto mýty rozkrýt.

Mýty mainstreamu kolem migrační krize. Toto všechno nám plánovaně perou do hlavy
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani nebo třeba prezidentský kandidát Jiří Drahoš tvrdí, že migrační krizi pomůže vyřešit, pokud bude Západ investovat v Africe, pomůže zvýšit tamní životní úroveň, a lidé tak ztratí motivaci utíkat ze své země. Lenský však nabízí jiný pohled na daný problém.

„Do Evropy neutíkají lidé třeba ze Zimbabwe nebo Středoafrické republiky, ačkoliv jejich životní úroveň je hrozivá, ale třeba ze zemí jako Egypt, Maroko, Tunisko, Etiopie, Pákistán, Bangladéš, Afghánistán a utíkají proto, že mají peníze na cestu. Respektive mají jich více než obyvatelé Zimbabwe nebo Středoafrické republiky. Ale tyto peníze na cestu má pouze část obyvatelstva zdrojových zemí. Jakmile se v těchto a ostatních zdrojových zemích zlepší ekonomická situace, získají jejich obyvatelé peníze na cestu a migrační tok zesílí,“ je přesvědčen autor.

Obratem také dodává, že porodnost v Africe roste, takže na tomto kontinentu žije stále více lidí a EU by musela do Afriky poslat opravdu hodně peněz, aby se zvedla životní úroveň desítek až stovek milionů lidí.

Celý komentář naleznete zde.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Předškolní péče

Tvrdíte, že je předškolní péče dostupnější. To je sice částečně pravda, ALE. Myslíte, že je to vaše zásluha? Není to náhodou proto, že se rodí čím dál méně dětí? A pak dostupnější také není pro všechny. Vzniká sice řada soukromých školek, dětské skupiny apod., ale máte ponětí, kolik stojí? Proč na n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lhala vláda o blackoutu? Kryli svoje selhání, říká Bobošíková

15:00 Lhala vláda o blackoutu? Kryli svoje selhání, říká Bobošíková

Velkou část Česka v pátek ochromil blackout. Premiér Petr Fiala (ODS) oznámil, že vláda situaci řeší…