NATO chystá velké letecké cvičení. Rusko ve stejnou dobu pošle do vzduchu 250 letadel

26.05.2015 18:25

Rusko naplánovalo masivní letecké cvičení. S odvoláním na ministerstvo obrany Ruské federace o tom informuje BBC. Cvičení začalo ve stejný den jako cvičení NATO. Objevily se proto i úvahy o tom, že jde o ruskou odpověď na kroky aliance.

NATO chystá velké letecké cvičení. Rusko ve stejnou dobu pošle do vzduchu 250 letadel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Ruska
reklama

Vzdušný prostor západních zemí byl v minulých týdnech a měsících opakovaně narušován ruskými letouny a podle zpravodajky BBC Caroline Wyattové je toto cvičení jen předstupněm k širším chystaným manévrům. Server v této souvislosti připomíná, že ruský vicepremiér Dmitrij Rogozin se smíchem komentoval krizi na Ukrajině. „Tanky nepotřebují víza,“ prohlásil prý. Je třeba také dodat, že Rogozin je mezi nežádoucími osobami na sankční listině USA a EU.

Cvičení NATO bude probíhat na severu Norska, Dánka a Finska. „Toto cvičení bude zahrnovat 115 stíhacích letounů a 3 600 vojáků z devíti zemí,“ píše server. Ruské cvičení bude zahrnovat 250 letounů.

Zmíněné severské země ještě společně se Švédskem podepsaly v dubnu společné prohlášení, v němž konstatovaly, že ruská agrese je největší výzvou dneška pro současnou evropskou bezpečnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Angažovaný Zdeněk Svěrák. Dva lišáci a Mikuláš. Pane prezidente, oni nám říkají „havloidi“. Dohromady je to vážně síla

7:31 Angažovaný Zdeněk Svěrák. Dva lišáci a Mikuláš. Pane prezidente, oni nám říkají „havloidi“. Dohromady je to vážně síla

VZPOMÍNKY A PERLY V literární tvorbě Zdeňka Svěráka mají desátá léta jednadvacátého století velmi zv…