NKÚ zkontroluje hospodaření Ředitelství silnic a dálnic

03.07.2016 13:23

Nejvyšší kontrolní úřad zahájí v červenci kontrolu hospodaření Ředitelství silnic a dálnic. Kontroloři prověří, jak organizace hospodaří se svěřeným majetkem a penězi, které vynakládá na svůj provoz. Kontrola se nebude týkat výdajů na investice nebo opravy silnic a dálnic. ČTK to sdělila mluvčí NKÚ Olga Málková. Kontrola by měla skončit v dubnu příštího roku.

NKÚ zkontroluje hospodaření Ředitelství silnic a dálnic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Kontrola navazuje na akci z let 2012 a 2013. Zaměří se i na to, zda ŘSD odstranilo nedostatky zjištěné při této předchozí kontrole. „Měla by odpovědět například na otázky, zda ŘSD neobchází při zadávání veřejných zakázek v oblasti provozu zákonný postup, zda ŘSD plní jemu stanovené činnosti prostřednictvím zejména vlastních zaměstnanců a nenahrazuje neoprávněně svou vlastní činnost pomocí externích dodavatelů,“ uvedla mluvčí.

NKÚ od roku 2000 kontroloval ŘSD třikrát. Při poslední kontrole úřad mimo jiné zjistil, že náklady na právní služby Generálního ředitelství ŘSD v kontrolovaném období významně vzrostly. Mezi lety 2010 a 2011 se zvýšily z 81 na téměř 132 milionů korun za rok, tedy o 62 procent. V roce 2012 vzrostly o dalších devět procent na téměř 144 milionů korun. Celkem tak Generální ředitelství ŘSD zaplatilo za právní služby za tři roky 357 milionů korun. Ředitelství se tehdy hájilo tím, že smlouvy vznikly za bývalého vedení.

Ředitelství silnic a dálnic je příspěvková organizace zřízená Ministerstvem dopravy. Zabezpečuje mimo jiné výstavbu a modernizaci silnic a dálnic, zajišťuje údržbu a opravy těchto komunikací a provozuje systém mýtného.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadněte z ČT! Václav Moravec ztratil nervy. Ruply mu jako nikdy

8:44 Vypadněte z ČT! Václav Moravec ztratil nervy. Ruply mu jako nikdy

VZPOMÍNKY A PERLY Václav Moravec o sobě prý již v gymnaziálních časech zjistil, že je exhibicionista…