NSS obdržel 17 stížností na volby; šest z nich neprojedná

06.11.2013 15:44

Nejvyšší správní soud (NSS) obdržel 17 stížností na předčasné volby do Poslanecké sněmovny. Šesti z nich se nebude zabývat. Zbývajících 11 návrhů by měl senát soudu projednat. U některých ze stížností jsou odstraňovány vady. ČTK to dnes řekla mluvčí soudu Sylva Dostálová. Stížnosti na předčasné volby lze podávat ještě tři dny. Lhůta končí v sobotu 9. listopadu v 16:00.

NSS obdržel 17 stížností na volby; šest z nich neprojedná
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Stížnosti se například týkají možné neplatnosti voleb v některých okrscích. Jedna přišla z Brna, další z Ostravy, třetí z Rouchovan na Třebíčsku. Podrobnosti zatím soud nesdělil.

První z vyřešených stížností byla podána předčasně, a tak ji soud odmítl. Dalších pět nesplňovalo podmínky pro projednání; některé přišly elektronicky bez zaručeného podpisu navrhovatele a NSS k nim proto nesmí přihlížet.

Výsledky voleb byly vyhlášeny podle volebního zákona jejich publikováním ve Sbírce zákonů minulou středu. Právě od té doby běží lhůta pro podávání stížností.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Žantovský si proklepl nový výbor na střežení žurnalistiky. Našel svazáky z osmdesátých let, peníze z Norska i od Arabů a spoustu dalších „chuťovek“

8:19 Petr Žantovský si proklepl nový výbor na střežení žurnalistiky. Našel svazáky z osmdesátých let, peníze z Norska i od Arabů a spoustu dalších „chuťovek“

TÝDEN V MÉDIÍCH Na příkladu Miroslava Kalouska, jehož prapor média dlouhá léta drží, ale přesto se j…