Na Bakalově webu ruší diskuse pod články. Martin Fendrych k tomu vysvětlil, že je to tak mnohem demokratičtější

9. 9. 2017 16:23

Server iHNed.cz se rozhodl uzavřít diskuse pod články. Proč? Kvůli vulgárním projevům, které se v diskusích často objevovaly. Model diskuse se změní. Pokud bude chtít někdo napsat redakci, přidat připomínku, upozornit na chybu nebo přidat nějaký zajímavý postřeh, může tak učinit. Zašle ho redakci a ta ho uveřejní, pokud to uzná za vhodné a editorovi se bude líbit. Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych na tom nevidí nic špatného.

Na Bakalově webu ruší diskuse pod články. Martin Fendrych k tomu vysvětlil, že je to tak mnohem demokratičtější
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klávesnice

„Ty zm*de sluničkařskej chce se mi z tebe zvracet z těch kecu o multikulty!!!! Tahni za tou čubkou do Německa,a vem tam sebou všechny ty zku**eny Havlojidy zradce vlasti jste jen špinava špina ktera zaneřádila tuhle vlast!!!! Mi jsme křesťané.“

Takhle nějak prý může vypadat příspěvek v diskusi pod článkem. Najdeme je nejen na serveru iHNed.cz, ale i na dalších serverech a na sociálních sítích obecně. Lidé na nich často vystupují anonymně a díky anonymitě se nebojí použít hrubšího slovníku. Podobné výlevy ale podle Fendrycha do diskuse vlastně nic nepřinášejí. Proto je namístě je zablokovat. Ježíši Kristu by se ostatně asi nelíbilo to, jaký slovník dnes používají lidé, kteří se prohlašují za křesťany.

Celý komentář naleznete zde

Svoboda vyjádřit se ovšem podle  Fendrycha není odpírána, Do reakce může každý svobodně napsat e-mail a může v něm použít stejná slova, jaká byla citována v příspěvku hned v úvodu. Fendrych takové e-maily dostává pravidelně. Jak vidno, svoboda slova tedy zůstává zachována.

„Takže, přátelé, čtenáři, klid, zrušením debat pod texty legrace nekončí, ‚svoboda‘ v postmoderním internetovém pojetí ukrácena není, zbývají ještě maily, kde se naši obdivovatelé mohou se svými vysoce věcnými příspěvky vyřádit, kanalizovat. Psychoterapie mailem pokračuje,“ uzavřel Fendrych.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

21:05 Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

Premiér Andrej Babiš prostřednictvím svého pravidelného týdenního facebookového hlášení „Čau lidi“ t…