Na Blatného praskl podpis. Je to chvilkař? Popírá, zapírá

30.10.2020 12:20

Premiér Andrej Babiš (ANO) se postavil za nového ministra zdravotnictví Jana Blatného, jehož jméno figuruje  na internetové petici spolku Milionu chvilek pro demokracii, která Babiše vyzývá k odstoupení. Ministr odmítá, že by se skutečně jednalo o jeho osobu, informuje iDNES.cz.

Na Blatného praskl podpis. Je to chvilkař? Popírá, zapírá
Foto: Repro ČT
Popisek: Ministr zdravotnictví Jan Blatný
reklama

Anketa

Zaslouží si herec Josef Dvořák státní vyznamenání?

88%
12%
hlasovalo: 17649 lidí
„Pana Blatného vnímám jako odborníka ve zdravotnictví,“ reagoval premiér na informaci, že jsou jména Blatného a jeho manželky uvedena na petici mířící proti současnému předsedovi vlády. „Teď je důležité, abychom společně zvládli tuhle zdravotnickou krizi bez ohledu na politickou příslušnost nebo rozdílné politické názory,“ dodal, a že na politikaření není čas.

Novinář z Deníku N Lukáš Prchal na svém twitteru upozornil, že šéf resortu zdravotnictví se staví odmítavě k tomu, že by byl jeho podpis na petici za Babišovo odstoupení s názvem „Chvilka pro rezignaci“ autentický. „Neumím vám k tomu nic říci, prostě neumím. Obecně se k tomu vyjádřím tak, že jste viděli například můj údajný twitterový účet, který také není můj,“ uvedll Blatný s tím, že je možné, že jej pod petici Milionu chvilek pro demokracii podepsal někdo jiný.

 

 

Na zmíněné petici „Chvilka pro rezignaci“, kterou spustila v únoru 2018 iniciativa Milion chvilek pro demokracii, jsou Blatný i jeho mnaželka uvedeni svými plnými jmény včetně profese a bydliště. Jejich jména byla mezi signatáře zapsána v druhé polovině března 2018.

„My, níže podepsaní, pokládáme za nepřijatelné, aby 71 let po komunistickém puči a 30 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!“ stojí v petici, kterou dosud podepsalo více než 430 tisíc lidí.

Podpis Blatného byl na petici potvrzen také z e-mailové adresy, kterou ministr zdravotnictví využívá jako svůj oficiální konktakt.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebudu sprostej, řekl plukovník Šlachta. A veřejně pohrozil před 300 lidmi

22:18 Nebudu sprostej, řekl plukovník Šlachta. A veřejně pohrozil před 300 lidmi

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta se nechal slyšet, že se těší …