Na Blažka bylo podáno trestní oznámení. Kvůli Diag Human

31. 7. 2012 15:04

Na ministra spravedlnosti Pavla Blažka bylo podáno trestní oznámení. Podala ho obecně prospěšná společnost Acta non verba, podle níž se dopustil několika trestních činů, když zastupoval Českou republiku ve sporu s Diag Human.

Na Blažka bylo podáno trestní oznámení. Kvůli Diag Human
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Pavel Blažek

"Bývalý ministr zdravotnictví Bohumil Fišer, jeho utajený placený poradce Zdeněk Koudelka a Pavel Blažek, v lednu 2002 narychlo jmenovaný právní zástupce ČR v této kauze, jsou hlavními viníky toho, že spor se společností Diag Human nebyl relativně rozumně vyřešen už v té době," píše Acta non verba na své internetové stránce.

Podle této společnosti spor neskončil právě kvůli Blažkovi tak, jak mohl. Bylo ho prý možné ukončit za jen malou část z dnešních deseti miliard. Ty totiž firma Diag Human po Česku požaduje.

Blažek se prý při zastupování státu dopustil podvodu, tvrdí šéf Acta non verba Vojtěch Razima a publicista Jan Urban. Ten tvrdí, že ministr převzal zastoupení státu v době, kdy byl už téměř schválen zákon, který by jeho zastoupení advokátem zakazoval.

"Ministr na nátlak JUDr. Koudelky sabotoval usnesení vlády, které mu od listopadu 2000 ukládalo co nejrychleji ukončit spor se společností Diag Human jednáním. V případě splnění usnesení vlády by ovšem žádné další právní služby a posudky nebyly potřeba," tvrdí Urban a dodává, že cena za jeho posudek, který byl „zcela zpackaný“, byla více než pět milionů korun.

Razima s ním souhlasí. "Pavel Blažek vědomě lhal o podstatných záležitostech sporu s Diag Human, a to s cílem, aby obohatil sebe a svého kamaráda z dvojdomku. Nový znalecký posudek totiž stál třicetkrát více než ten původní - a o to šlo," píše na svém webu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prasárna! Šmarda kopnul Babiše za minulost a naznačil budoucnost

7:12 Prasárna! Šmarda kopnul Babiše za minulost a naznačil budoucnost

Nominant ČSSD na ministra kultury Michal Šmarda se dnes ráno na svém facebookovém profilu vyjádřil k…