Na Ministerstvu pro místní rozvoj zasahuje protikorupční policie

19.03.2015 11:33 | Zprávy
autor: vam, čtk

Na Ministerstvu pro místní rozvoj (MMR) zasahuje protikorupční policie. Uvedla to Česká televize. Podle serveru Echo24 detektivové na ministerstvu chtějí získat důkazy o předražené IT zakázce. Mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej ČTK potvrdil, že dnes detektivové provádějí úkony trestního řízení v rámci jednoho případu, kterým se zabývají. Víc informací ale policie nebude poskytovat.

Na Ministerstvu pro místní rozvoj zasahuje protikorupční policie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vozy policie ČR

Zatím není z oficiálních zdrojů jasné, jakého případu se zásah protikorupční policie týká. "Policii poskytujeme maximální součinnost," řekla ČTK Veronika Vároši z odboru komunikace MMR. Důvody zásahu ani žádné další informace neuvedla.

Podle informací serveru Echo24.cz policie prověřuje zakázku na monitorovací systém, který by měl evidovat všechny evropské dotace v období 2014 až 2020. Zakázku za zhruba jednu miliardu korun získaly v minulém roce firmy Tesco SW a Datasys.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Jednatel firmy

Pokud bych přijal vaši tezi, že jste se stal jednatelem firmy a nemáte s ní nic společného, což z právního hlediska není pravda, ale pokud bych tomu věřil, znamenalo by to, že jste se stal bílým koněm, uvědomujete si to? A udělal jste to vědomě nebo nevědomě? Upřímně nevím, co je horší.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zrzavý kápo Minář a znečištěné trencle. Vyskočil se baví dvojím metrem

5:23 Zrzavý kápo Minář a znečištěné trencle. Vyskočil se baví dvojím metrem

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Kde jste byli, když vypukl skandál Dozimetr? To nebylo snad ohrože…