Zeman Krtečka propagoval i při své loňské návštěvě Číny, kdy byl se svým tamním protějškem přítomen podpisu smlouvy o filmové koprodukci.
Krtek, který má ve filmu na rozdíl od původních Milerových kreseb trojrozměrnou podobu, najde doma v Čechách ztracenou plyšovou hračku, medvídka pandu. Z textu na visačce se dozví, že pochází z Číny a snaží se s pandou skamarádit. Ta ale zůstává hračkou a po čase ji najde holčička, které se ztratila. Pro Krtka je to ale impuls odjet do Číny a najít živou pandu. Prohrabe se na druhý konec zeměkoule a dostane se do pandí rodiny právě ve chvíli, kdy ta sleduje v televizi oblíbeného kresleného Krtka.
Nový seriál s krtkem bude mít 52 dílů
Animovaný seriál Panda a Krtek v mezinárodní koprodukci společně natáčí čínská společnost CCTV Animation a česká společnost Little mole cartoon, jež patří Milerově vnučce Karolíně. Spolu s ní do koprodukce vstoupil soukromý čínský investor, který působí i v Česku.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk